hinnasta! Seuraavalla halituskaudella hinta vähintään kaksinkertaseksi! Aletaan lämmittä puubilleteillä, ruokohelpillä, hakkeella ja turpeella ja leipävilja etanoliksi! Kiitos vähäosaisten puolesta! Heidän pieniin tuloihinsa se vaikuttaa kaiken eniten! Vuokrat ja asumiskustannukset nousee 20-30% Kiitos Matti Vanhanen vielä kerran! Kyllä kannattaa äänestää kepua, niin köyhyys ei kun lisääntyy ja kepulais siat lihoo!
Kiitos Vanhaselle nousevasta energian ..
9
451
Vastaukset
Vuonna 1992 kansanedustaja Matti Vanhanen ajoi eduskunnassa läpi ponnen, jolla estettiin ydinvoiman lisärakentaminen yli kymmeneksi vuodeksi.
Matti Vanhasen ansiosta maksamme jo nyt sähkön hinnassa nk. Vanhas-lisää.
Nyt Vanhanen viime töikseen pääministerinä järjesti lisäyllätyksen kansalaisille. Jälleen Vanhanen pani kansan maksamaan töppäyksistään.- Kylmasen.Usko
pahan kerran! Omaan pussiinsa vetivät, ja köyhää tyhmää kansaa kusettivat! Kyllä Vahanen on kallis mies tavalliselle ihmiselle! Tosiaan hän kaatoi myös ydinvoiman lisärakentamisen ponnelaan v.1996!
Siitä tosiaan maksetaan kovaa hintaa, mutta nyt tuo lasku tulevalla hallituskaudella vähintään tuplaantuu, kun kepu sikailee vielä hallituksessa.
Ottaa huuhaa vihreet ja ruotsalaiset, ja huuhaa demarit hallituskumppaneikseen! En ole uskovainen, mutta luoja varjelkoon meitä tuolta hallituskoaliitolta! Siinä 20€/kk eläkkeen korotukset on menetty tuplasti!
- Sonnimies
puhua paskaa. Olet Känän veikkanen paskanpuhuja.
Suomessa Euroopan halvin energia. Kiitos KESKUSTA. - olla Kylmäsen Usko
Nyt se selvisi. Al right.
- Kylmasen.Usko
aivojaan!
- oivahärkönen
... unionin halvimmasta päästä. Vanhanen oli ainoa, joka uskalsi asettaa päästöjen vähentämisen unionin tavoitteen saman suuruiseksi prosenttuaalisesti kaikille maille. Saikin lupauksen, että kunkin maan erikoisolosuhteet otetaan huomioon taakan jaossa. Päästöjen vähentäminen, erikoisesti halvasta kivihiilestä luopuminen lisää vääjämättä energian kustannuksia.
- Kylmasen.Usko
Ennen oli täällä pääkaupunkiseudulla hanget ja katot mustan noen peitossa, kun joka talossa oli oma puulla lämpiävä keskuslämmitys! Tätä saastetta ei ole ollut pitkään aikaan! Tuossa sadanmetrin päässä on omakotitalo, jota lämmittävät puulla. Kun tänne päin tulee, niin meinaa tukehtua siniseen savuun ja haju kirvelee silmiä. Ihan kuin nuotiolla istuisi tuulen alapuolella ja polttas märkiä puita!
Se siitä sun saasteettomuudesta! Yliopisto tutki erilaisa uuneja ja puun polttoa! Ei mene kauaa, kun EU määrää katalysaattorit pakollisiksi -kesämökeillekin! - Sonnimies
Kylmasen.Usko kirjoitti:
Ennen oli täällä pääkaupunkiseudulla hanget ja katot mustan noen peitossa, kun joka talossa oli oma puulla lämpiävä keskuslämmitys! Tätä saastetta ei ole ollut pitkään aikaan! Tuossa sadanmetrin päässä on omakotitalo, jota lämmittävät puulla. Kun tänne päin tulee, niin meinaa tukehtua siniseen savuun ja haju kirvelee silmiä. Ihan kuin nuotiolla istuisi tuulen alapuolella ja polttas märkiä puita!
Se siitä sun saasteettomuudesta! Yliopisto tutki erilaisa uuneja ja puun polttoa! Ei mene kauaa, kun EU määrää katalysaattorit pakollisiksi -kesämökeillekin!mitä kivihiili saastuttaa. Punalasit saa näyttämään katotkin mustilta.
Pudota hyvä mies ne suomukset silmiltäsi rähmän seasta ja katsele edes vanhemmiten kirkkain silmin. - Kylmasen.Usko
Sonnimies kirjoitti:
mitä kivihiili saastuttaa. Punalasit saa näyttämään katotkin mustilta.
Pudota hyvä mies ne suomukset silmiltäsi rähmän seasta ja katsele edes vanhemmiten kirkkain silmin.et ole ollu syntynykkään silloin, kun Helsinki näytti halkoliiteriltä! Kepulainen paska!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372