niin siis, selvästikin olen huomannut, että kumppanini haluaisi peppuseksiä. Itse olen sitä ex-poikaystäväni kanssa aikoinaan pari kertaa harrastanut. en kauheasti pitänyt, tosin se oli silloin nuorempana muutenkin sellaista säätöä. nyt ehkä voisin kokeilla uudestaan, kiitos vinkkien tällä palstalla :) silti vähän pelottaa tällanen ehkä tyhmäkin kysymys, mitä jos mieheni innostuu liikaa ja pillu jääkin kakkoseksi?? sehän on kuitenkin naisessa se nautinnon lähde :) kaipaisin kokeneemmilta kommentteja, miehiltä ja naisilta :)
mitä jos peppu siirtyy ykköseksi?
kysynvain
85363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Täytyy sanoa että olen itse peppuseksin suuri ystävä, ja sillä ei kyllä ole mitään tekemistä homouden kanssa ! Pikemminkin vain ja ainoastaan todella mukavaa vaihtelua tavisseksille... Eläkä turhaan pelkää pimpin kakkoseksi jäämistä, ei takuu varmasti tule tapahtumaan =)
Tosi usein, kundit jotka haluaa peppuseksiä, kertoo ensimmäisessä lauseessa, että tää ei oo mitään homomaista.
Onko oikeesti niin, että todellisuudessa nää kundit jotka haluaa panna pe**eeseen, on jollain tapaa hiukan homomaisia, mutta epätoivoisesti haluaa kieltää sen?!?!
Tuntuu hullulta, että normaali mies haluaisi tunkea kaluaan pe**eeseen.
kaikessa seksissä on se, että teet ja toteutat niitä asioita joita oikeasti itse haluat ja joista nautit. JOs sanot miehellesi rehellisesti epäröintisi aloittaa hänen kanssaan peppuaseksiä, niin olen varma että hän ei painosta sinua siihen. Ei kai miehesi halua sinun suostuvan itsensä takia sellaiseen mihin et ole valmis tai mistä et itse nauttisi? Jos olet yhdessä sinua painostavan tai väkivaltaan taipuvaisen miehen kanssa niin toivottavast hälytyskellot soivat päässäsi. Vain täydellisessä vapaudessa voi parisuhde onnistua. Seksuaalinen painostus vie suhteen tuhoon. Älä suostu siihen.
Tyttöystäväni kanssa siirryimme lähes täysin anaaliin kun hän tuli kipeäksi e-pillereistä, ja halusi lopettaa niiden syömisen. Tästä on jo ainakin yli 2 vuotta, mutta olemme tyydyttäneet toisemme seksuaalisesti ilman vaginayhdyntää. Tänäänkin A sai ainakin 2 orgasmia. Liukaste vain pitää muistaa, jos naisen luonnollinen liukaste ei riitä.
Opeta miehesi hyväilemään kädellä G-pistettäsi tms, vaginayhdyntä EI nimittäin ole naiselle se ainoa nautinnonlähde. Minä puhun kokemuksen rintaäänellä.
Siis kiitos kaikille tähän keskusteluun osallistuneille. Kerrankin asiallinen keskustelu aiheesta. Kukaan ei kertonut kuinka sairasta on anaaliseksi jne. JES!!! Kyllä minä ainakin harrastan tyttöystäväni kanssa peppuseksiä ja kivaa on. Tyttöystäväni pitää peppuseksistä paljon ja usein se lähteekin hänen aloitteestaan sillä peppuorgasmit kuulemma tuntuvat voimakkaammilta. Joskus taas saattaa mennä pitkiäkin aikoja ilman peppuseksiä, joten tuskinpa voidaan puuhua kakkosen muuttumisesta ykköseksi.
Luultavasti kohta tähänkin ketjuun saadaan viestittäjä, joka tietää kertoa kuinka sairasta peppuseksin harrastaminen on. Hänelle tiedoksi, että ei sitä ole sinun pakko harrastaa ja jos sinua vaivaa että muut harrastavat niin olisiko asia niin että olet aina halunnut peppuseksiä mutta et ole sitä saanut?
"Siis kiitos kaikille tähän keskusteluun osallistuneille. Kerrankin asiallinen keskustelu aiheesta. Kukaan ei kertonut kuinka sairasta on anaaliseksi jne. JES!!!... Luultavasti kohta tähänkin ketjuun saadaan viestittäjä, joka tietää kertoa kuinka sairasta peppuseksin harrastaminen on."
En haluaisi lannistaa sua, mutta kyllä niitä asiattomia viestejä on tässäkin ketjussa piisannut. Mä vaan poistin ne...
Joo huomasinkin myöhemmin että tänne on saatu seriffi. Ei huono juttu ollenkaan :)
Mie nykyään haluan melkein ainoastaan pyllyyn naimista. Ja oon siis nainen ja jo viiskymppinen ja viel ehkä enempi lesbo kuin bi.