Maataloustuet ohjattava uudestaan

Maataloustuet ohjattava kokonaan terveydenhoitoon.
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ilman minipalkkoja, jotta voidaan ottaa teolisuuteen ja maatalouteen ne, jotka halvimmalla tulevat, vaikka ruokapalkalla, niitähän varmasti on tulossa Venäjältä, Aasiasta, Karjalasta---

Maatalousyrittäjien tulo on pudonnut viime hallituskaudella 25 %, palkkatulot ovat nousseeet 3-5 % vuosittain.

Äänestä

Ainakin joku tuloraja pitää laittaa,ettei tukia
makseta ökyrikkaille.-Tuet suunnattava enemmän perheviljelmille.Ne työllistävät ja pitävät maaseudun elävänä.
ps.PERUSSUOMALAINEN

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiskare kirjoitti:

Maataloustuet ohjattava kokonaan terveydenhoitoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu