liskot

minkä liskon voisin ottaa 30 litraseen akvaarioon?
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuon kokoiseen ei mahdu mitään täysikasvuista liskoa, sellaista ei ole saatavilla edes ulkomailta.
Hanki eläimelle asumus, äläkä eläinta asumuksen täytteeksi!

Mikä ihmeen buumi on nyt tullut noihin pieniin lootiin, joihin pitäisi jotain tunkea vaikka väkisin??

Äänestä

Otapa huomioon myös semmoinen seikka, että noin pieneen terraarioon on käytännössä mahdotonta luoda lämpötilaeroja. Terraarion olisi tämänkin vuoksi syytä olla vähintään 50-60 cm leveä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ninni.. kirjoitti:

minkä liskon voisin ottaa 30 litraseen akvaarioon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu