Kataisen

Kyllä näyttää siltä, että Kataisella on liian isot
saappaat, pyörivät pahasti jo, kuinkahan kävisi, jos vallan pääministeri niissä kävelisi. Missä on kokoomuksen valtiomiehet ? Ei Saulistakaan ole
enää koviin paikkoihin. Eikö Pohjanmaalta löydy ?
4236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

A:Ranta-Muotio.Vihriälän Jukka,helsinkiläistyneet Jäätteenmäki ja Mari Kiviniemi...KJÄHKJÄHKJÄHHH:::

Äänestä

Joo Jyrki vaikuttaa todella alkeelliselle nöösille.
Luulisi löytyvän sopivampi....mut muillehan se
sopii!
Kokoomusta tuntuu vaivaavan suunnaton yleissivistyksen puute. Sohiivat vain tikuillaan.
Ehkä heillä ei ole ollut yrittäjinä tarpeeksi aikaa paneutua asioihin.
Vaikeaa on oltava puolueen sisälläkin, kun äänitorvina heiluivat Sasi ja Pikku Ben.
He ajavat todellakin alle viidenneksen kansanosan asioita. Paljon on äänestäjiä ketkä kannattavat kokoomusta periaatteesta tai vanhemmat on käskenyt.
Kertovat kannattavansa hallittua globaalia markkinataloutta. Kuinka ihmeessä he voivat sitä hallita. Kertokaa se minulle.
Heistä yksin ilman Suomen vasentalaitaa olisi kuin suunnatonta tuhoa.

Äänestä
  • Hieman tapoja Pls.

    Äänestä

  • Hieman tapoja Pls. kirjoitti:

    Hieman tapoja Pls.

    Joo, en piilota inhimillisyyttäni
    keinotekoisen kuoren alle.
    Kerron mielipiteeni suoraan.
    En kaipaa perseennuolijaa kuten kokoomuksen johdolla näyttää olevan kunnon kaarti. En usko monenkaan heistä (kokoomuksen johtajista) haluavan kieltä sinne, mutta Teitä näkyy olevan silti pilvin pimein. Sääli sinänsä. Toisaalta onhan sekin inhimillistä toimintaa. Kuuluu ihmisen henk. koht. heikkouksiin.
    Olisin mielelläni lukenut mielenkiintoisemman vastauksen ja keskustellut enemmin vaikka, että mitä sisältyy yleissivistykseen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kasvettava kirjoitti:

Kyllä näyttää siltä, että Kataisella on liian isot
saappaat, pyörivät pahasti jo, kuinkahan kävisi, jos vallan pääministeri niissä kävelisi. Missä on kokoomuksen valtiomiehet ? Ei Saulistakaan ole
enää koviin paikkoihin. Eikö Pohjanmaalta löydy ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu