Onnea!!!

jack_torrance

Hyvä Pelikaanit, hakatkaa vielä Kärpätkin!!!
Odotin TPS:tä kyllä enemmän, mutta Jortikalta on ilmeisesti totaalisesti eväät syöty. Taisi olla Pelicansin historian ensimmäinen Pudotuspelisarjan voitto Sm-liigassa.

2

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelifans

      näin alkuun ONNEA Pelicans !!!! todellakin parempi joukkue voitti eikä jää turkulaisten selityksille sijaa ei varsinkaa kun A-nuoret nöyryyttivät myös tepsiä=) noh ei käännetä puukkoa haavassa sen enempää,mutta paljon on ollut mediassa virheellistä infoa pelicansista esim: kun pelicans voitti tepsin perjantaina turussa se ei ollut ensimmäinen playoff voitto vaan kaudella 2001-2002 pelicans voitti kotonaan huikean trillerin mutta sillon tps vei sarjan nimiinsä voitoin 3-1 ja muistissa oli että pelicans voitti vuosituhannen vaihteessa jatkoajalla tepsin turussa joten jos jollain tästä infoa niin laittakaapa ihmeessä viestiä kun allekirjoittanut ei muista. Pelicans- TPS sarja on kummallinen myös siinä mielessä että turkuhallissa oli vähän yli 3000 katsojaa seuraamassa sarjan avauspeliä,mistä moinen johtuu? joko turkulainen jääkiekko ei kiinnosta tällä hetkellä tai sitten tepsiläiset paukuttavat henkseleitä? ei liene muita vaihtoehtoja

      • Itsekin olen tuota turkulaisten innottomuutta ihmetellyt, sillä miltei jokaisessa runkosarjan ottelussa Isku-Areenalla on ollut enemmän katsojia kuin Turkuhallissa perjantaina. Kyseessä oli kuitenkin PLAYOFF-ottelu, joten mietinnän aiheeksi jää, onko TPS´n panostus ollut aivan liian vähäistä, kun ei fanejakaan innosta enää katsomaan pelejä. Meistä pienestä määrästä Pelicans-fanejakin lähti enemmän ääntä, kuin kaikista muista paikalla olleista turkulaisista. Oli todellakin arvoisensa reissu tuonne Turkuun ja voitto oli kyllä kovin hunajata, varsinkin kun Niemi pelasi hienon nollapelin !

        Tämän päiväinen ottelu Isku-Areenalla todisti Pelicans-fanien olevan todellisia faneja. Halli oli lähes loppuunmyyty ja meteli korvia huumaava. Toivottavasti Pelsut jaksaa painaa vielä vaikeat Kärppä-pelit läpi kunnialla ja voittohan olis se kaikista makein.

        "Toinen pääty lähteekö ääntä?"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2257
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      52
      1816
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      136
      1769
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1376
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1110
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      979
    8. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      966
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      831
    Aihe