Huomenna julkaistavan gallupin mukaan (kenttätyö tehty viime viikolla) kokoomuksen kannatus on kohonnut niin, että eroa keskustaan on enää alle prosenttiyksikkö.
Demarit ovat jääneet kauas kokoomuksen taakse.
Alkaako porvarihallitus kiinnostaa Vanhasta? Syytä ainakin olisi.
Demarit ovat jääneet kauas kokoomuksen taakse.
Alkaako porvarihallitus kiinnostaa Vanhasta? Syytä ainakin olisi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
puolueeseen uskoa, vaikka tosiasiat tulevat järkyttämään niin demarit kuin Kokoomuksen.
Kepu saa nimittäin hirvittävän vaalivoiton!
Keskustan kannatus ei ole noussut yhtään ja vaalipäivänä se laskee. Edes ennakkoäänet eivät riitä pitämään kepua suurimpana.
Vieläkö olet 19.03.2007 samaa mieltä ?????
on että olet jälleen tuskissasi vastannut omiin kirjoituksiisi, luuserihan sinä olet.
Otsikossa kysymys
Gallupit on galluppeja, tosiasia on se, että kepua odottaa ikävä yllätys maaseudun ja maatalouden suunnalta. Tätä gallupit eivät osaa ottaa huomioon.
Näin olen minäkin saamistani tiedoista ymmärtänyt, että Kokoomus tulee ja lujaa.... Voipi olla yllätys monille.
sossujen kyykyttämät työttömät, vanhukset, lapsiperheet, taskurahapalkalla raatavat omaishoitajat ja syrjäytetyt nuoret.
Kepulit vain tehtailleet kaikenmaailman lannanlevitystukien tukia maksettaviksi veronmaksajien selkänahasta sivutoimisille ahneille pelleille.
Kyllä on hanakasti tukien korotusten ja uusien ihmetukien PUOLESTA osattu äänestää.
Mutta VASTAAN on kumpikin puolue ollut opintorahan tasokorotuksesta, eläkkeiden tasokorotuksesta ym. vastaavista asioista äänestettäessä niistä viime joulukuussa.
Kokoomuksen edustajat ovat olleet puolesta!
Nyt on HISTORIALLINEN tilaisuus MUUTOKSILLE!
Sorrolle loppu, huonommaksi ei enää yhteisten asioiden hoitaminen voi mennä.
Perussuomalaiset ja vasemmisto mukaan!!
Näytetään kepulle ja sdp:lle kaapin paikka viimeinkin!
Näyttöaikaa kyvyistään toimia koko kansan parhaaksi näillä puolueilla on ollut taatusti riittävästi, vai väittääkö joku muuta.