Mitä vaalikikkaa kontula seuraavaksi keksii?
Voisiko lähetellä valokuvia äänestyslipuista nettisivuille julkaistavaksi?
Miten on voisiko jakaa rokkaa ja ohjata äänestäjiä vaalikoppiin sunnuntaina.
Voisiko julkaista kaikki kontulaa äänestäneiden nimet netissä?
Kyllä kampanjamuodoissa löytyy.
Voisiko lähetellä valokuvia äänestyslipuista nettisivuille julkaistavaksi?
Miten on voisiko jakaa rokkaa ja ohjata äänestäjiä vaalikoppiin sunnuntaina.
Voisiko julkaista kaikki kontulaa äänestäneiden nimet netissä?
Kyllä kampanjamuodoissa löytyy.
Vastaukset 7
Vanhimmat
DEMARI ilmeisesti EI, seuraa aikaasi, HÖRHÖ!
voisiko kaikki äänestäneet nuoret naiset lähettää pikkuhousunsa niin vaalijuhlassa ne ovat esillä ja niitä saa hypistellä.
Ovat vaaleanpunaiset ja koruompelin niihin numeron 187, niitä saa hypistellä vain Holmströmin Martti ja vain täysistunnoilla.
Mieletsäni Ari kähärä on paras ihminen AJAMAAN MEIDÄN ASIOITAMME EDUSKUNNASSA.Hän ei ole saanut ansaitsemaansa julkisuutta mediassa, miksi häntä ei näkynyt sanomatlolla? Kps on syvätlä, olen ylpeä etten kuulu siihen, vaikka useasti minua on mukaan pyydettykin.
Sen voin sanoa Ari Kähärästä vaikka en henkilöä tunnekaan että HÄN ON PARAS HELSINKILÄINEN EHDOKAS. Käden valtteina on pitkä kokemus politiikasta ja lukuisat luottamustoimet jossa poliittista kokemusta hankkinut. Jos voisin äänestää HELSINGISSÄ ÄÄNESTÄISIN KÄDEÄ.
Kontulan muu sakki on täysin turhaa uhoiliaa. Voi olla vielä pitkä jälkipyykki vaalien jälkeen.
sillä Kontulassa uskottavuutta herättää mielestäni vain Kähärä. Kähärä ei myöskään halua antaa periksi elämälle, vaikka yh-isänä varmasti on vaikeitakin aikoja kokenut. Tuota samaa periksiantamattomuutta hän myös vaatii toisiltakin, eli ei pyydä enempää kuin mihin itse on valmis. Sanoma-talossakaan ei varmaan ollut kun työtätekevänä laittaa työn edelle kissanristiäisiä, ja niin vastuullisen vanhemman täytyykin. Olen saanut hyvän ja asiallisen kuvan Kähärästä, ja olen jo häntä äänestänytkin. kontulalaisena kehoitan muitakin alueen ihmisiä äänestämään Kähärää. Ps. hänen numeronsa on 192
Käde, Kontulassa
Marika Sekki, eduskunnassa.