Matti on suuri Riski

    Niin, nyt kun Saksanmaassakin pidetään Matti Vanhasta Henry S:n tasoisena saunottajana, kysynkin onko tämä sitä keskustalaista positiivisuutta suomalaisen politikon uskottavuudelle. Vai nauravatko he meidän tyhmyydelle. Olen varma että uskottavuus on kaput.
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kyseenalaista. Tekee laiskan oikotienkulkijan vaikutelman. Lisäksi mies elää vaihdevuosien ja avioeron kriisiä. Vaikka harmaa onkin, jotain hallitsematonta siihenkin liittyy.

Sossujen vaikutus Mattiin on ollut määräävä.

Lisäksi kuten itsekin toteaa, hänellä ei ole verkostoitumisen taitoja. Tiimityöhön kykenevyys on heikko. Pääministerillä tulisi olla "yksin halonhakkuuta" paremmat keinot selvitellä asioita.

En luota Mattiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saunottaja kirjoitti:

    Niin, nyt kun Saksanmaassakin pidetään Matti Vanhasta Henry S:n tasoisena saunottajana, kysynkin onko tämä sitä keskustalaista positiivisuutta suomalaisen politikon uskottavuudelle. Vai nauravatko he meidän tyhmyydelle. Olen varma että uskottavuus on kaput.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu