SAARELAN VIIMEINEN SIKAILU

Häikäilemätön sikailu nimityspuuhasteluissa on varmasti missiministerin viimeinen - todennäköisesti ei ehdi ennen vaaleja enää töppäillä näin räikeästi ja röyhkeästi.

Tanjan suurien mokien sarjassa tämä loppui nyt.

Sunnuntain jälkeen voimme onneksi odottaa vain parempaa: BAI BAI BEIBI!
172653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tanja on ajanut vain omia etujaan. Ja toiminut kepulle mieliksi tarvittaessa, kuten nyt.

Yrittäkö Tanja tällä tempullaan kalastaa kepulta jatkoaikaa? Kun on niin mukavaa olla parrasvaloissa...

Äänestä
  • Ei kirjan kirjaa hyllyssä, saati itse kirjahyllyä.

    Äänestä

  • ex libris kirjoitti:

    Ei kirjan kirjaa hyllyssä, saati itse kirjahyllyä.

    Intohimona elokuvat.

    Äänestä

Tanja Saarelan ent. Karpelan valinta kulttuuriministeriksi oli Anneli Jäätteenmäen suurin moka. Paljon suurempi kuin koko Irak-jupakka. Saarela ei edusta mitään kulttuuria vaan ala( pää )kulttuuria.

Äänestä
  • panopuu piter Naigåådille joten sellaiset naiset
    laitetaan kiertoon.

    Äänestä

Hopi hopi, et ole vielä hyödyntänyt kaikkia mahdollisuuksia---

Joku narrin eläkevirka Ollille! Huomaisivatkohan äänestäjät nepotismin kukkivan?

Tanja, olet viimeiseen asti häi-käi-le-mä-tön !

Äänestä

Olli laittaa ruokaa, Olli hoitaa koirat,
Olli "ostaa" Tanjalle vaatteita, Olli hoitaa lapset,
mutta Olli onkin monitoimimies, palomies. Nyt ymmärrän Ollin pyrkyryyden, ministerin muijaksi, jopa saa julkisuutta.

Äänestä
  • muistais myös maksaa ostoksensa!

    Äänestä

  • pyrkiä ministerin ukoksi. Sai apurahoja yli 600 000 e ja vielä professuurin.Ei ollenkaan huono diili.Hetken katselee ja vaihtaa nuorempaan taas:-D Niin siinä käy,katotaan vaan.

    Äänestä

Eikö teillä ole muuta tekemistä kuin mollata Saarelaa. Vai ovatko kaikki viestit yhden vinkshtaneen horinoita? Jollekin/joillekin Saarela on pakkomielle. Kävelylenkki ulkona voisi tuoda mieleen muitakin ajatuksia. Vakavammassa tapauksesa suosittelen psykiatrilla käyntiä.

Äänestä
  • NO KUN EI OLE ASIAA.

    Äänestä

Tanjat kootut temput ja miten ne tehdään:

Tanja ja "ystävä" Vanhanen lupaavat opintotuen korotusta, mutta miksi he molemmat vastustivat sitä viime vuonna??

www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=105387

Tässä vain yksi räikeä esimerkki siitä, miten puheet ja teot eivät kohtaa.

Äänestä

..kantelu,olen alkanut selvittämään asiaa,koskee kyllä muitakin kuin Ollin Tanjaa,hienoa pelleilyä ennen vaaleja.

Onko tämä jotain siihen viittaavaa... jos ???,en jatka jos tulee oikeusjuttu niin pahimmassa tapauksessa menee prätkäkisat ohi,mutta tähän ei jää.

Äänestä

Näin jätti Tanja jäähyväisensä Arkadianmäelle,tapaus vaan ei ole selvä,tästä voidaan tehdä kantelu,voi kestää vaan jonkin aikaa ratkaisuun,hyvää mainosta puolueelle teki Tanja.

Äänestä

Ja hyvä IHMINEN.

Äänestä
  • siitä on kysymys.
    tanja on kupla, joka puhkeaa nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osoitti mistä on tehty kirjoitti:

Häikäilemätön sikailu nimityspuuhasteluissa on varmasti missiministerin viimeinen - todennäköisesti ei ehdi ennen vaaleja enää töppäillä näin räikeästi ja röyhkeästi.

Tanjan suurien mokien sarjassa tämä loppui nyt.

Sunnuntain jälkeen voimme onneksi odottaa vain parempaa: BAI BAI BEIBI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu