Mihin rahat?

Säästän asuntoa varten pienestä eläkkeestä. Pankissa ei voi pitää koska menee kelan korviin ja asumistuki lähtee.
2544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osta elämä.

Äänestä

Ei mee turhuuteen ja saat hyvän tuoton .. Mitä varten pitää valehdella ? Ole kuin mies ! Eli otat tukia mitä sinulle ei kuulu ? No tieto menee suoraan kelaan voit ilmoittautua siellä niin ei tule sanktioita !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vuokraläävä nyt kirjoitti:

Säästän asuntoa varten pienestä eläkkeestä. Pankissa ei voi pitää koska menee kelan korviin ja asumistuki lähtee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu