Eilisen vaaliturneen jälkeen nettiin ei ole jätetty muuta kuin Kataisen kiivas puolustuspuheenvuoro Heinäluomaa vastaan ja Vanhanen - galluppien kuningas - jätettiin kokonaan sivuun! Niin läpinäkyvää, jotta...
Kokoomus valjastamassa likaisten temppujen osastoa täyteen vauhtiinsa saadakseen ensin sdp:n Heinäluoman päänahan ja senjälkeen keskustan Vanhasen. Saas nähdä, mitä tässä vielä näkee? Niinistöllekin annettiin maikkarista ilmaista palstatilaa kokoomuksen mainostamiseen Rubenin la-illan ohjelmaan. Selvähän se kun Ruben loikkasi kokoomukseen - järjestyi ensin työpaikka ja nyt pukkaa päälle kokoomuslaisia ehdokkaita juuri ennen vaalipäivää eli lauantai-iltana. LÄPINÄKYVÄÄ HÄNNYSTELYÄ! MUTTA TURHAA - kokoomus jää kolmanneksi ilman muuta.
Kokoomus valjastamassa likaisten temppujen osastoa täyteen vauhtiinsa saadakseen ensin sdp:n Heinäluoman päänahan ja senjälkeen keskustan Vanhasen. Saas nähdä, mitä tässä vielä näkee? Niinistöllekin annettiin maikkarista ilmaista palstatilaa kokoomuksen mainostamiseen Rubenin la-illan ohjelmaan. Selvähän se kun Ruben loikkasi kokoomukseen - järjestyi ensin työpaikka ja nyt pukkaa päälle kokoomuslaisia ehdokkaita juuri ennen vaalipäivää eli lauantai-iltana. LÄPINÄKYVÄÄ HÄNNYSTELYÄ! MUTTA TURHAA - kokoomus jää kolmanneksi ilman muuta.
Vastaukset 14
Vanhimmat
vaikea tunnustaa .Kokoomus kun nyt vain on niin hyvä!
sillä ei välähdä, ei raksuta, muut ehtii jo ensin kertoa ja ajatella.
Nyt on siis syy taas jossain muussa kuin hidasälysessä Vanhasessa, nyt syy on MTV3, kun yksi ei saa suutaan napakassa keskustelussa auki, ja jos sitten kysytään ja annetaan oikein puheenvuoro niin alkaa änkyttää ja huitoa tai kieltäytyy puhumasta ja vetoaa joihinkin tulevaisuuden historian kirjoihin?
sosiaalidemokraatiksi, niin monta kertaa se tuki ja oli samaa mieltä Heinäluoman kanssa.
Istui hitaana ja hölmön ilme naamalla, juu olen samaa mieltä kuin Katainen ja Vanhanen, jesses mikä ruudin keksijä!
Joonas Hytösen ohjelmassa. Siis jälleen Niinistö MTV:llä. Ovela temppu MTV:Ltä ja Kokoomukselta. Koska Niinistö ei ole puoleen puheenjohtaja voidaan häntä käyttää täysin surutta toisena kokoomuksen kärkenä viihdeohjelmissa.
Muutenkin Niinistö on saanut julkisuutta kaikissa medioissa tuhat kertaa enemmän kuin yksikään muu kansanedustajaehdokas. Erikoisesti Hesari on kunnostautunut esittelemään trendikkäisiin nuorisovaatteisiiin stailattua melkein kuuskymmppistä Niinistöä sivuillaan.
Vai niinkö oli? Eikös siellä äskettäin ollut ministeri Saarela ja vähän aiemmin miehensä.
Eikös Saarela pyöri nyt joka jumalan mediassa kuten tähänkin asti, joten tyrkkyjulkkis on kyllä Saarela ja erityisesti maikkarin ja Iltalehden sponssaama!
ajan sormiaan, kokoomustoimittaja antoi pitkään samoja fraaseja kataisen ja heinäluoman toistaa jatkuvasti, sitten sanoi ja vahanen nopeasti aika loppuu.Toivoisi että tänä iltana olisi oikeuden mukaisemmat toimittajat.
oikeasti poliittisessa keskustelussa ymmärtää myös keskustan edustajan hitaus ja änkytys?
Pitääkö siitä oikeesti saada myös toimittajilta säälipisteitä?
Heko heko. Mitäs pistätte ton tason uusavuttoman edustamaan, älä enää itke, meni jo, nähty on, on hidasjärkinen änkyttäjä, joka paremman sanomisen ja oivaltamisen puuttuessa tukee sosiaalidemokraattista kilpailijaansa.
Heh ja keskustan voimavarat ja älykkyys!
Rubenhan on ollut pitkään tunnettu demari. Jos hän on nyt loikannut kokoomukseen, niin onnittelut siitä! Olipa mies aikaansa edellä, kun osasi mennä voittajien puolelle aikanaan..
Näin rubbesta tuli yrittäjä, ja maksaa ohjelmiensa näyttämisestä maikkarille.
ilmoittautui Niinistön joukkoihin. Ruben kuuluu Stadin kokoomuslaiseen julkkismediamafiaan. Siellä on Kirsi Piha miehensä Saku "Uutisvuoto" Tuomisen kanssa. Ja tietenkin kaikki julkkiskokit ja yökerhonpitäjät. Plus Benin talli Jaana Pelkosineen jne.jne. Tämä keski-ikäinen kokoomusporukka hopottaa tyhmiä mallityttöjä ja muita julkkiksi haluavia Setä-Niinistön taakse.
sen oleva Kokoomuksen mainos. Yleensähän mainokset ovat lyhyitä, tämä oli pitkä ja varmasti kallis. Eikö EU juuri tehnyt jonkun "direktiivin" mainosten sijoittelusta ?
häärivät tosi innokkaasti kokoomuksen vaalityössä. Tämä Iltalehden ja MTVn kokoomusyhteistyö olisi jo saatettava Julkisen Sanan Neuvoston tutkittavaksi.
Iltalehti on pitänyt Luhtasta lööpeissään jo viikon. Kolme vuotta sekin rikos odotti kokoomukselle sopivaa julkistamisajankohtaa.
tekevät näköjään aikka mitä kokoomuksen eteen, toivon että ihmiset näkisivät tämän touhun,eivätkä äänestä kokoomusta.
hoksottimet ovat Almamedian vika, tää on paras ehdottomasti paras.
median vikahan se on kun yhdellä ei leikkaa ja alkaa änkyttää ja huitoa ja tukea vahvasti kilpakumppaniaan, montako kertaa Vanhanen ilmoitti tukevansa Heinäluoman näkemyksiä tai kannattavansa Heinäluoman puheenvuoroa?