Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

TITAN POKERISTA KOTIUTTANEET

tein noston titanilta moneybookersilla 5.3 ja nostosumma oli 120e. Nostosumma jakautui näin. 40e moneybookersille. 20e electronille ja 60e electronille. tuo 40e näkyi nopeasti moneybookersilla ja tuo 20e tuli 8.3 tililleni. tuo 60e ei ole kuitenkaan tullu tililleni vaikka kuului samaan nostoon. kyselin asiasta titanilta ja sanoivat maksaneensa summan 5.3 eli siis hyväksytty maksettavaksi silloin. sanoivat vain että pitäisi ottaa yhteyttä omaan pankkiin.

nyt siis pitäisi ottaa yhteyttä pankkiin mutta mitä ihmettä pitäisi sitten sieltä pankista kysellä?
5430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sua on kusetettu ^^ Totuus tekee varmasti kipeää, mutta niin se vain on.

Äänestä

ei kovinkaan vakuuttavaa, ja juuri kun meinasin avata tilin juuri kyseiselle sivustolle..

Äänestä

Aika outo juttu.
Minkä ihmeen takia nuo kotiutuksesi jakautui kolmeen osaan?

Olen tallettanut ja kotiuttanut rahaa Titanille kymmeniä kertoja eikä ikinä ole ollut mitään ongelmaa. Summat on ollut muutamia kertoja nelinumeroisia. Luulenpa että tilanteeseesi löytyy joku järkevä selitys kun tuskinpa ne sun "vaivaista" 60 euroa yrittää pimittää.

Ota pankkiin yhteyttä ja kerro että Titan Poker on maksanut sulle 20 60 erkkiä, mutta 60 on hukassa. Kyllä ne sitten kertoo miltä tilanne pankin päässä näyttää.

Äänestä
  • olin tehnyt yhden 20e ja 60e talletuksen electronilla, kun nostin rahat niin maksoivat ainoastaan voitto osuuden 40e takaisin moneybookers tilille. eipä ole tilille vieläkään tullut tuota 60e ja alkaapi ihmetyttää kun kestää niin pirun kauan. vaikka ne maanantaina pamahtas tilille niin touhussa olisi jo kestänyt 14päivää joka on kyllä liian pitkä aika kotiutuksia tehdessä. taitaapi jäädä viimeseksi kerraksi tuolla titanilla. millä tapaa olet kotiuttanut itse, onko tullut jonkun luottokortin kautta?

    Äänestä

  • tukem kirjoitti:

    olin tehnyt yhden 20e ja 60e talletuksen electronilla, kun nostin rahat niin maksoivat ainoastaan voitto osuuden 40e takaisin moneybookers tilille. eipä ole tilille vieläkään tullut tuota 60e ja alkaapi ihmetyttää kun kestää niin pirun kauan. vaikka ne maanantaina pamahtas tilille niin touhussa olisi jo kestänyt 14päivää joka on kyllä liian pitkä aika kotiutuksia tehdessä. taitaapi jäädä viimeseksi kerraksi tuolla titanilla. millä tapaa olet kotiuttanut itse, onko tullut jonkun luottokortin kautta?

    "millä tapaa olet kotiuttanut itse, onko tullut jonkun luottokortin kautta?"

    Olen tallettanut Netellerillä, MasterCardilla ja Moneybookersilla.
    Kotiutukset on tullut Netelleriin ja Moneybookersiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukem kirjoitti:

tein noston titanilta moneybookersilla 5.3 ja nostosumma oli 120e. Nostosumma jakautui näin. 40e moneybookersille. 20e electronille ja 60e electronille. tuo 40e näkyi nopeasti moneybookersilla ja tuo 20e tuli 8.3 tililleni. tuo 60e ei ole kuitenkaan tullu tililleni vaikka kuului samaan nostoon. kyselin asiasta titanilta ja sanoivat maksaneensa summan 5.3 eli siis hyväksytty maksettavaksi silloin. sanoivat vain että pitäisi ottaa yhteyttä omaan pankkiin.

nyt siis pitäisi ottaa yhteyttä pankkiin mutta mitä ihmettä pitäisi sitten sieltä pankista kysellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu