ja kovasti. Mtv:n toimittajat käyttäytyivät tosi puolueellisesti: Kataisen annettiin puhua rauhassa pitkiä liirum-laarumeita ja Vanhasen puheita keskeytettiin jatkuvasti eikä taas toisaalla annettu ollenkaan mahdollisuutta vastata tehtyihin kokoomuksen syytöksiin. Kansa ei hyväksy tällaista vilppiä vaan me äänestämme keskustaa, jolloinka Vanhasesta tulee haluamamme pääministeri.
Sanoisin vielä että mihin on hävinnyt herrasmiesmäisyys kokoomuksen henkilöistä? Heinäluomakin on paljon hienotunteisempi herrasmies kun Katainen konsanaan puhumattakaan Niinistöstä, jolla on hiven pilkallinen suhtautuminen muiden puolueiden pääministerikandidaatteihin. Meihin tämä ei pure - valitettavasti KOKOOMUS!!!
Sanoisin vielä että mihin on hävinnyt herrasmiesmäisyys kokoomuksen henkilöistä? Heinäluomakin on paljon hienotunteisempi herrasmies kun Katainen konsanaan puhumattakaan Niinistöstä, jolla on hiven pilkallinen suhtautuminen muiden puolueiden pääministerikandidaatteihin. Meihin tämä ei pure - valitettavasti KOKOOMUS!!!
Vastaukset 21
Vanhimmat
arvoja. Siksi äänestämme Keskustaa.
*31.5.-97 Iltasanomat: Lipponen oli saanut kirjeitä kansalaisilta, jotka olivat joutuneet syrjityiksi kepulaiskunnissa. Esimerkkejä:
"Täytyy olla kepulainen.. Kunnan työpaikat täytetään siten, että niihin valitaan ‘sopivat’ henkilöt.”
“Pyydän, että ryhtyisitte toimenpiteisiin toimenpiteisiin keskustalaisen, Suomen valtiosäännön vastaisen poliittisiin perusteisiin nojautuvan syrjinnän lopettamiseksi.”
“Kunnan tilaisuudet rauhanyhdistyksellä
- - -rauhanyhdistyksen talolla pidettävät kunnan eri hallintokuntien järjestämät tilaisuudet, joihin on kutsuttu kuntalaisia tai sitten pelkästään luottamushenkilöt. - - - näin sulkee pois koko joukon kuntalaisia ja luottamushenkilöitä ao. tapahtumasta.”
“Näin, mitä on keskustan valta
- - -Kokemuksesta sanon, että - - - keskustan ahdasmielisyys ja suvaitsemattomuus täällä Kainuussa yltää.”
Lipponen: “Tässä on mahdollisuus harrastaa loukkaantumisteatteria, mutta se ei poista sitä, että ongelmat ovat todellisia.” “Monet ovat kiitollisia, kun ovat terveinä selvinneet.”
*Soundi-lehti 6/97:
“Kuusrockia 70- ja 80-luvuilla järjestettäessä törmäsi poliittiseen vastustukseen. Markku Hänninen: ‘Ongelmana oli kepulainen nurkkakuntaisuus, eikä asiaa auttanut lainkaan se, että järjestäjänä oli demareitten työväenyhdistys.’ “
riistivät lisäksi laissa säädetyn etuuden.
Tämöän lisäksi joutuin aina selvittämään demareiden tekemiä sotkuja. Alkuun uskoi, että saan jonain päivänä jatkaa hyvin hoitamaani työtä, mutta sitä päivää ei kokskaan tullut.
Kun demarit saivat titää kristillisestä elämäntavastani, alkoi jatkuva uskon rienaaminen.
En kirjoita siksi, että valittaisin. Olen itse valinnut vakaumukseni ja pidän siitä kiinni.
Kirjoitan, koska kirjoituksesi toistuu samana vaali peränään, niin yleisönosastoilla kuin muuallakin.
Juttu on alkuaan lähtenyt työpinnareiden, työ- ja tarveaineita pihistämisestä kiinni jälkijuttuna.
Hyvä nim. "Otsikossa hymiö" olet tosi joutava. Puhut paljon täysin potaskaa. Se seikka, että on yksin sosialisti, eikä muu seura miellytä, ei oikeuta valehteluun.
SS-sossujen ja kommareiden kanssa saunassa tippavaarilla vahvistettujen joukossa mukana vuosikausia tiedän varsin paljon ja tarkasti, mitä SS-sossut ja kommarit ovat. Niin, että sinua "Otsikossa hymiö" tyhmempi ei osaa enää kirjoittaa lainkaan.
Kepun likaisten temppujen osasto on sulkenut useita "toisinajatteliojoita" niiltä nettisivuilta, missä sillä on vaikutusvaltaa, esim Agronet. Vain yksi "totuus" on sallittu
uinut neukku liiveissä ja yrittää uitaa ihmiset edelleen neukkulandiaan.
Eikä kukaan huomaa mitään.
ja palstaa täyttänyt pari vähämielistä änkyrä kakolaista, suoltavat yhtä ja samaa kako-propakandaa ympäri vuorokauden vuodesta toiseen.
Tyypillistä ylimielistä mistään piittamatonta kokoomuslaista käytöstä.
Kerimäki ottaa ja rauhoittuu
Kirjoittanut Olli Riikonen
(05.09. 10:54)
Arvon Kerimäki. Nyt on niin, että Sinä vaikutat tällä hetkellä epäasiallisimmalta keskustelijalta. Henkilökohtaiset herjat ja haukut eivät kuulu tälle palstalle, poliittinen väittely kylläkin. Jos toisten mielipiteet ärsyttävät, niihin on pystyttävä vastaamaan asia-argumentein, ei henkilökohtaisuuksin ja törkysanoin.
Korostan lisäksi Kerimäelle ja kaikille muillekin keskustelijoille, että kirjoittelussa kannattaa pyrkiä huolellisuuteen. Kirjoitusvirheitä vilisevä teksti on epämiellyttävää lukea ja heikentää myös mielipiteiden painoarvoa.
Palstan ylläpitäjänä mielellään näkisin, että keskustelu olisi sävyltään keskustahenkisempää ja muutenkin tasokkaampaa kuin nyt. Olemme kuitenkin katsoneet, että Keskusta kestää puoluetta koskevan kriittisenkin kirjoittelun.
kymmenes kerta kun keskustalaisen maailmankuva tyssää kokoomukseen.
Avaa simmut, maailma on lavea ja väkeä riittää, ohi Suomen kokoomuksen, Suomen keskustan ja Suomen sosiaalidemokraattien.
varmaankin keskustalaisia, vai miksi olet ottanut käyttöön vasemmiston, ääri vasemmiston sloganin: koko kansan tuki?
keskustalla vai, voi pyhä jysäys.
Oikein oksetti aina kun näytettiin Vanhasen naamaa: hyvä kun siitä päästään näitten vaalien jälkeen
aasillekkin
asialliset kannanotot...
Samanlainen tyhmä katse ja änkyttävä itseään toista päkätys..
seuraajaat: Me bääÄä se-seurraamee vaikkaaa, lahlahtipenkille, bää on se niin kovan valiotason pässi: bäää bääää......
...
Ovat ala-arvoisia. Ei herätä luottamusta.
Keskusta on turvallinen valinta.
kyllä se ne sieltää saa mukaansa houkuteltua, ja kun onnistuu niin muistakaa haukkua kokoomus!
Suomen turvallisuuden.
Mattikin juuri nyt shoppailee halvalla sellaisia rypälepommeja, ja ihan omin nokkineen, jotka tullaan kohta kieltämään.
Kun Matilta asiaa tiedusteltiin, niin hänen vastauksensa on paljon puhuva: Nyt ne ovat ihan laillisia. Minä hankin nyt ihan laillisia ammuksia?
On niin kovin pitkälle visoiva mies, jotta.
...
...
Minä valehtelen.