Tämäkö helvetti on tavoitteenne?

http://www.youtube.com/watch?v=QtCWktIYxRY

Tällaisiksiko te haluatte tulla.. pelkkää luuta ja nahkaa. Meinasin pyörtyä kun näin videon. Ei suositella heikkohermoisille.
71013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

JUST TOLLANEN HALUUN OLLA!! JA VIELÄ JOSKUS OLENKIN!

Äänestä
  • Toivon todella että kommenttisi on vitsi.

    Äänestä

anoreksiasta sairautena mitään. Itse en ole anoreksiaa sairastanut, mutta läheltä sitä seuranneena olen oppinut, että anoreksia on vakava, petollinen ja vaarallinen sairaus.

Tän viestin kaltaiset provosoinnit tuskin johtaa yhdenkään anorektikon parantumiseen.

Mutta jos nyt sait purkaa pahaa oloasi anorektikkojen puolesta tähän "ruvetkaa syömään"-viestiin, niin sillä hyvä.

Toivon vaan että ihmiset ymmärtäis millaista apua sairastuneet todella tarvitsevat. Ei vihaista hyväksemättömyyttä, vaan jotain ihan muuta.

Äänestä

Siis noi kuvat on suurimmaks osaks käsiteltyjä, ei noissa kuvissa ole kuin muutama aito! PHOTO SHOP on mukava väline.. Noita samoja kuvia on pyörinyt aikaisemminkin palstoilla ja niistä löytyy ennen käsittelyäkin olevat kuvat kyllä kun ettii, voisitte verrata jos kerran tosissanne luulitte että puoletkaan kuvista olisi aitoja!!=)

Äänestä
  • Olin tulossa tätä samaa sanomaan. Nuo kuvat, nuo luurangot, ovat oikeasti vain muokattuja, käsiteltyjä. Aidot kuvatkin on ollut netissä nähtävillä, niissä on normaaleja, hoikkia ihmisiä.
    Ei kai kukaan luule noita oikeiksi? :P

    Ihana tämä biisi, Silverchair - Ana's Song.

    Äänestä

kiinnostas tietää mite kukaa ei halusi näyttää tuolta ? etenki nuo jotku, hoikkia, mut oli tissit tallella, kuinka joku on mieluumin normaali kokoinen, ku tuollainen hoikka ? taitaa olla kateellisten panettelua tuo, hyi öök, en haluis täydellistä kroppaa,,,,

Äänestä

En ees kattonu loppuun tota.. Mut mitä näillä videoitta tavoitellaan? Ei niiden avulla ainakaa parane.. Ehkä vähäksi aikaa järki tulee päähän, mut lopulta.. nuille tulee immuuniksi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruetkaa jo syömään! kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=QtCWktIYxRY

Tällaisiksiko te haluatte tulla.. pelkkää luuta ja nahkaa. Meinasin pyörtyä kun näin videon. Ei suositella heikkohermoisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu