kytkin volvo 740

onko vaikea homma tehdä kytkinremontti volvo 740 farmariin?
71473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

helppo homma/ muista että levy pitää keskittää.

Äänestä

Itse ostin osat Biltemasta, levyn, paineasetelman, laakerin ja pikku laakerin ja vein tohon lähi huoltamolle Teboil. Kaksi tuntia ja kytkin oli taas sellaisessa kunnossa että olisi kestänyt seuraavat 500 000 km.

Äänestä
  • Motonetista osat olikin, kun tarkemmin muistan.

    Äänestä

  • Ei kun kirjoitti:

    Motonetista osat olikin, kun tarkemmin muistan.

    mitä maksoit työstä kuitilla vai ilman?

    Äänestä

  • älkää hyvät ihmiset menkö biltemaan jos tuokin kytkin kestäis muuten niin bilteman osat ainakin pettää. motonet on laatuosien paikka ja sopivat ja kestävät.

    Äänestä

  • duulilasi kirjoitti:

    älkää hyvät ihmiset menkö biltemaan jos tuokin kytkin kestäis muuten niin bilteman osat ainakin pettää. motonet on laatuosien paikka ja sopivat ja kestävät.

    Ja perustelut ovat....?

    Äänestä

  • hyvä kirjoitti:

    Ja perustelut ovat....?

    osat ovat halvinta paskaa, mitä maa päällään kantaa. Eikä Bilteman osilla voi remonttia tehdä, vaikka osat olisivat hyviäkin. Sieltä saa joitakin osia, joihinkin merkkeihin, jos sattuu olemaan hyllyssä. Muuten osia löytyy lähinnä -70 luvun Saabeihin ja Volvoihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


töhöttäjä kirjoitti:

onko vaikea homma tehdä kytkinremontti volvo 740 farmariin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu