tyypillistä

1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...Saarelan esitys hoideta vaalien jälkeen sellaisenaan eteenpäin kun Filatoff on näin saanut näyttää tehokkuutensa. Vaalien jälkeen asiat näyttävät taas kovin arkipäiväisiltä.
Hyvätuloisten verohelpotukset on ainoa asia jonka suurimmat puolueet varmasti muistavat toteuttaa riippumatta siitä ketkä tulevat hallitukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepulaista kirjoitti:

kepujen politiikkaa:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1336928

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu