Eduskunta aloittakoon!

Eduskunta aloittakoon, kansa on puhunut ja äänensä antanut! Turha enää meuhkata vaalituloksesta. Meillä on 200 kansanedustajaa ja kansa on ne sinne halunnut. Jokaista pitää kunnioittaa koska jokainen on tasavertaisen äänestäjän äänestämänä siellä. Meuhkaus sais loppua. Annetaan nyt työrauha jo niille. Onnea Tonyn kannattajille ja muillekin joiden ehdokas pääsi läpi.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Velton kannattajana olen hänen kanssaan samaa mieltä: Eduskunta tarvitsee psykiatria!

Mutta jotain positiivista Halmeestakin: hänhän tavoitti ne kaikki pässinpäät, jotka muuten eivät olisi äänestäneet ollenkaan:)

Äänestä
  • No sinähän vitsin murjaisit. Alias "Veltto" on kaikkien aikojen suurin vitsi suomessa. Jätkä todellakin on nimensä veroinen. Ei tainnut kusipää tehdä eduskunnassakaan yhtään mitään. Tosin niinhän hän sanoi kun häntä haastateltiin sen jälkeen kun hänet oli sinne valittu. Tämä mielisairaalasta päässen näköinen jätkä kun pääsee suomessa eduskuntaan niin ei voi kuin ihmetellä kuka oli niin tyhmä, että velttoa äänesti.

    Äänestä

  • Eri mieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansa on puhunu! kirjoitti:

Eduskunta aloittakoon, kansa on puhunut ja äänensä antanut! Turha enää meuhkata vaalituloksesta. Meillä on 200 kansanedustajaa ja kansa on ne sinne halunnut. Jokaista pitää kunnioittaa koska jokainen on tasavertaisen äänestäjän äänestämänä siellä. Meuhkaus sais loppua. Annetaan nyt työrauha jo niille. Onnea Tonyn kannattajille ja muillekin joiden ehdokas pääsi läpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu