Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kostuuko mieskin

Niin huomasin vaan kun itse olin aika märkä ja kosteus varmasti tuntui läpi alusvaatteideni, että myös miehen etumus oli märkä?

Kokemattomana haluaisin tietää, oliko kysymys jostain kiihottumiseritteestä?
51561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä kai kostumisestakin voi puhua. Mieheltä saattaa tulla pieniä määriä siemennestettä erektion yhteydessä. Ne on niitä "touhutippoja" :D

Äänestä

Ainakin ite olen huomannut että kultani kanssa iltaaa viettäessä on boksereihin valunut "touhutippa" jos toinenkin, että kun sitten ottaa vaatteet pois on etumus märkä ja lisää tulee.

Se ei kai ole kuitenkaan siemennestettä. Ja sitä voi tulla vaikkei seisoisikaan. Kyse on kai jostain aivojen ennakoinnista, että kohta voi tapahtua jotain jossa tällaista voitelua tarvitaan.

Äänestä

Silloin, kun alkaa ajatella omaa rakasta ja odotella iltaa, että pääsisi naimaan, kostuu. Joskus voi tulla paljonkin nestettä siittimen päästä. Ei kai se varsinaista siemennestettä ole, vaan vain esivoitelua varten.
Joskus kultani on nuollut nuo nesteet ensimmäiseksi, kun aletaan rakastella. Kivaa!

Äänestä

itsellä näyttää, että sitä liukasta kostuketta rittyy sieltä terskan hatun liepeestä asti ja sit vielä virtsaputkesta touhutippoja, eli olen kovasti kiihottuneena ihan märkä :D

Äänestä

Kyllähän niitä "touhutippoja" valuu miehelläkin varsinkin silloin kun tietää että seksiä on tiedossa. Ja muuten jo ne touhutipat voi sisältää pieniä määriä siemennestettä eli "pahimmassa" tapauksessa nainen voi tulla raskaaksi jo pelkästään niistä tipoista. Eli ei todellakaan kannata laskea sen varaan että se oli "vain" touhutippa. Miehen peniksessä ei ole mitään erillistä voitelujärjestelmää kuten naisella on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiihottuessaan? kirjoitti:

Niin huomasin vaan kun itse olin aika märkä ja kosteus varmasti tuntui läpi alusvaatteideni, että myös miehen etumus oli märkä?

Kokemattomana haluaisin tietää, oliko kysymys jostain kiihottumiseritteestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu