Nyt nuo kevät auringon herättämät kärpäset ovat alkaneet häiritsemään minua. Aluksi havaitsin niiden lentoa, mutta eilen kuulin surrauksen selkäni takaa. Joten en havainnut oikein oliko vain yksi kärpänen kyseessä, joka lenteli eri korkeudella vai pariskunta. Yritin löytää kärpäslätkää, mutta olen laittanut ne niin hyvään talteen, etten löytänyt niitä.
Joten haluaisinkin tiedustella olisiko jollakin antaa hyvää neuvoa mitä teen tai vinkkiä mistä löytäisin kadonneet lätkät? Tarkoituksena kyllä on tehdä perusteellinen siivous.
PS Jos joku haluaa kirjoitteluni loppuvan, niin ottakoot ystävällisesti yhteyttä ylläpitoon, niin he ryhtyvät toimenpiteisiin, jos katsovat aiheelliseksi.
Minä jatkan kirjoittelua niin kauan, kun haluan. Toisaalta kirjoitukseni lukemista on helppo välttää, jos niistä ei pidä.
tarvitsen apua....
6
935
Vastaukset
- jussia sarvesta
ja anna jussin hoita sinut ja
kärpäses ?
Alan miehiä on , voin tijistaa... !!! kärpänen olla FORMULA YKKÖSEN moottori joka huoneesssi surisi.
- köyri
Voisit vaikka näin siunatuksi aluksi kokeilla sitä suolakylpyä ja jos vielä senkin jälkeen päässä surisee, niin harkitse ammattiauttajan apua.
Pääni sisällä ei surissut vaan ympärilläni. Mistähän suolakylvystä tässä on kyse? Onko tämä Ammattilaisen antamaa hoitoa?
- tuli mieleen
äitini opettama loru.
Pysy kärpänen pöydältä (palstalta) poissa, älä kiertele kermassa voissa. Ei kyntesi puhtaus kehua kestä, et viitsi etes varpaitas pestä!
Ollaanhan me sen verran "kermaa"!
On tosiaan ruvennut sotkemaan minun ja Symppiksenkin keskinäisiä juttuja! - sieltä leivin-
uunin päältä ,viimeksi kun kävin luonasi muistelen läpän päätä sieltä vähän näkyneen .
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen735559Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2734866Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk403174Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172553004Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1032630Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään52122Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3362072Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik651791Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21556Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.151555
