tarvitsen apua....

Nyt nuo kevät auringon herättämät kärpäset ovat alkaneet häiritsemään minua. Aluksi havaitsin niiden lentoa, mutta eilen kuulin surrauksen selkäni takaa. Joten en havainnut oikein oliko vain yksi kärpänen kyseessä, joka lenteli eri korkeudella vai pariskunta. Yritin löytää kärpäslätkää, mutta olen laittanut ne niin hyvään talteen, etten löytänyt niitä.

Joten haluaisinkin tiedustella olisiko jollakin antaa hyvää neuvoa mitä teen tai vinkkiä mistä löytäisin kadonneet lätkät? Tarkoituksena kyllä on tehdä perusteellinen siivous.

PS Jos joku haluaa kirjoitteluni loppuvan, niin ottakoot ystävällisesti yhteyttä ylläpitoon, niin he ryhtyvät toimenpiteisiin, jos katsovat aiheelliseksi.

Minä jatkan kirjoittelua niin kauan, kun haluan. Toisaalta kirjoitukseni lukemista on helppo välttää, jos niistä ei pidä.

6

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussia sarvesta

      ja anna jussin hoita sinut ja
      kärpäses ?

      Alan miehiä on , voin tijistaa... !!!

    • kärpänen olla FORMULA YKKÖSEN moottori joka huoneesssi surisi.

    • köyri

      Voisit vaikka näin siunatuksi aluksi kokeilla sitä suolakylpyä ja jos vielä senkin jälkeen päässä surisee, niin harkitse ammattiauttajan apua.

      • Pääni sisällä ei surissut vaan ympärilläni. Mistähän suolakylvystä tässä on kyse? Onko tämä Ammattilaisen antamaa hoitoa?


    • tuli mieleen

      äitini opettama loru.

      Pysy kärpänen pöydältä (palstalta) poissa, älä kiertele kermassa voissa. Ei kyntesi puhtaus kehua kestä, et viitsi etes varpaitas pestä!

      Ollaanhan me sen verran "kermaa"!

      On tosiaan ruvennut sotkemaan minun ja Symppiksenkin keskinäisiä juttuja!

    • sieltä leivin-

      uunin päältä ,viimeksi kun kävin luonasi muistelen läpän päätä sieltä vähän näkyneen .

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2749
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      12
      2537
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2258
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1861
    5. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1514
    6. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      35
      1508
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1453
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1351
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      24
      1138
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      18
      1073
    Aihe