Santavuori ja Hägglund ovat tyypillisiä kokoomuslaisia. Varsinkin Santavuori pilkkasi Matti Vanhasta törkeästi. Vaikka olen demareiden kannattaja en hyväksy ihmisten halveksimista tavalla millä Santavuori "sivistyneenä tuomarina" esitti.
Miten yleensä tuollainen henkilö päästetään televisioon pilkkaamaan ihmisiä. Pysyisi asiassa ja arvostelisi tekoja ja puheita mutta ei persoonaa. Ei Santavuoren kannattaisi noilla lihoilla paljon toisia arvostella.
Miten yleensä tuollainen henkilö päästetään televisioon pilkkaamaan ihmisiä. Pysyisi asiassa ja arvostelisi tekoja ja puheita mutta ei persoonaa. Ei Santavuoren kannattaisi noilla lihoilla paljon toisia arvostella.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei mitään välitä kansasta, oma valta ja palkka vaan kiinnostaa, ja milloin kenenkin naisen pillu!
tämäkin kirjoittaja että on kokoomuslainen, kuinka voi olla noin typeriä ihmisiä noin paljon puolueessa, ja muka ollaan niin sivistyksen kehto, naurakaamme.
Onko Ike löytäny lukion pihalta jo itteleen uuden kesäheilan?
Äänestäjien tulisi muistaa, mitä todella tapahtui SDP:n vaalikampanjan avauksessa.! Demareiden punainen hurmos sai varmasti suuren osan kansasta voimaan pahoin. Tilaisuus saavutti kliimaksinsa siinä vaiheessa, kun punainen propaganda aloitti satiirisen, joskin katkeran sävyisen Pääministerimme mollaamisen.
Käsittämätöntä toimintaa puolueelta, joka vaaliteemassaan aikoo kiinnittää erityistä huomiota "vammaisten" kohteluun. Suorastaan oksettaa, kuinka alas Demarit ovat valmiita vajoamaan. Vastaavista ongelmista kärsivät tietävät tasan tarkkaan, että sen kanssa eläminen ei ole helppoa. Saati, että siitä tehtäisiin vielä pilkkaa!
Kun katsoin videon SDP:n vaalikampanjan avajaisista, en voinut tulla kuin siihen tulokseen, että yhdessä suuressa puolueessa ei todellakaan voida hyvin. Ei voi kun ihmetellä, mistä tämä oudosti "mylvivä" puolue juontaa alkunsa? Toivoisin heidän itse katsovan videon tilaisuudesta ja miettivän löytävätkö he itsestään mitään korjattavaa?
Aikuiset ihmiset, tai ainakin luulin niin, käyttäytyvät kuin pahimmatkin koulukiusaajat! Tosin kouluissakaan ei saada aikaan moista joukkohurmosta...onneksi! Enää ei kannata ihmetellä, miksi Suomessa eriarvoisuus ja pahoinvointi lisääntyy! Mitä aikuiset edellä, sitä lapset perässä, mutta tässä tapauksessa mitä lapset edellä, sitä aikuiset perässä!