Vaalipäivän iltana saatte huomata, miten Halla-ahon varaan rakentamanne unelmat romahtavat. Niillä ei ole enää sijaa 2000-luvun Suomessa (eikä oikeastaan ole ollut sitten vuoden 1944). Suomalaiset ovat liian hyvin koulutettuja, jotta halla-aholainen tartunta voisi levitä. Pekka Siitoin oli liian eksoottinen, jotta häntä olisi kukaan voinut pitää muuna kuin vitsinä. Halla-aho on vaarallisempi - mutta demokratia kyllä suojelee itseään, kuten ylihuomenna tullaan näkemään.
Toivottavasti te perussuomalaiset viimeistään vaalipäivän jälkeisen krapulanne kirkkaassa valossa käsitätte, ettei demokraattisessa Suomessa halla-aholaisuuden kaltainen ideologia voi koskaan olla legitiimi poliittinen vaihtoehto. Äänestäjät (myös perussuomalaiset äänestäjät) tulevat kertomaan sen teille. Kiitos heille - meille.
Toivottavasti te perussuomalaiset viimeistään vaalipäivän jälkeisen krapulanne kirkkaassa valossa käsitätte, ettei demokraattisessa Suomessa halla-aholaisuuden kaltainen ideologia voi koskaan olla legitiimi poliittinen vaihtoehto. Äänestäjät (myös perussuomalaiset äänestäjät) tulevat kertomaan sen teille. Kiitos heille - meille.
Vastaukset 8
Vanhimmat
epäilen idiocracy elokuvan sanoman toteutuneen jo 40 vuotta sitten ja nyt mennään jo alaspäin rytinällä.
Kun hitler oli paha,niin miksi pitäisi mennä toiseen ääripäähän? Vain se,että toisen ääripään epäonnistumisesta ei vielä ole kunnon näyttöä ei se tarkoita sen olevan hyvää.Kun toinen ääripää osoittautuu fiaskoksi,sieltä ei rauhallisesti palata.Tarkoitat koulutuksella varmaan aivopesua?
että koska Neuvostoliitto vastusti Saksaa ja USA:a, kommunismi on absoluuttinen hyvä. Ja toisinajattelu on "fascismia".
äänestää Halla-ahoa. Se on kannatettavaa jo vastalauseeksi kaltaistesi punavihreiden yksi-totuus-politiikalle.
Kuinkahan moni nykypäivän kansallismielinen on aidosti kiinnostunut Siitoimen Pekasta? Aina vaan tämä sama vatkutus täytyy aloittaa uudestaan ja uudestaan. Kukahan tässä on takertunut menneisyyteen?
"Halla-aholaisuuden kaltainen ideologia"? Se, että Jussi Halla-aholla on mielipiteitä ja näkemyksiä asioista, tuskin tekee hänestä mitään ideologia. Halla-ahon ajatuksille on kysyntää nykyisessä tilanteessa. Samaa tuskin voi sanoa teistä Antifa/marxisti-pelleistä. Vai mitä mieltä olet? Eipä näytä marxismi oikein nykynuorisoa kiinnostavan.
tohtorismiehiä.
esim. Mengele ja Väyrynen.
OTTO VILLE KUUSINENHAN OLI V. 1915 SDP:N PUHEENJOHTJANA VAI MITÄ ????
... jos viesti ei mene perille, niin sitä voi tehostaa polttopullolla!