Ei voi olla totta että Vaasan vaalipiirissä on kepulla sellasia ehdokkaita. Tuntu vitsiltä ku joku melkein alaikänen kakara täyden tietämättömyyden antamalla varmuudella puhuu pankkikriisin syistä, vaikka ei ollu ees kunnolla syntynykkään. Ei ihan sellasia "omia" ehdokkaita... tulee vanhemmalla miehellä vatta kipeeks. Uskotteko te todella että me ollaan niin tyhmiä.
Aliarvioiko kepu äänestäjiä
Tosihäjy
5295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kaikkia ole keksitty tänä aikana vaan on paljon siirrettyä tietoutta. Toiset osaa käyttää sitä hyväkseen.
...puhuu suulla suuremmalla Venäjän uhasta, vaikka ei ollut edes syntynyt silloin kun ase kädessä itänaapurin kanssa vihaa pidettiin?
silloinkin ihan pihalla ja hoki puolueettomuutta vieläpä samana aamuna kun Mainilassa pamahti.
Maalaisliitto ei silloinkaan katsomut tarpeelliseksi hankkia liittolaisia, ja jäljelle jäi vain####kehen hengenhädässä turvautua.
maalaisliitto piti huolen jo silloinkin, että joka ukolla ei ollut millä ampua, kuten Mattikin nyt sahauttamalla konekiväärit kahtia?
kuulostaako tutulta?
Turvallinen valinta, heko heko heko..........
ja eväät pärjätä Vaasanvaalipiirissä.
Ja se ei ole Keskustan vika vaan ihan Kokoomuksen oma.
20.1.2002 HS: - - - ”Eniten (Pertti) Mäki-Hakola joutui kärsimään aatteensa vuoksi viime presidentinvaaleissa. Hän kun loppuun saakka kieltäytyi äänestämästä ei-kokoomuslaista ehdokasta.
”Silloin kepun puolelta tuli tosi rankkaa palautetta. Esimerkiksi mun murrosikäiselle tytölle lauottiin puhelimessa todella likaisia, kun en suostunut toisella kierroksella äänestämään Ahoa.”
”Mutta kun minä en ole demari enkä kepulainen, minä olen kokoomuslainen.”