No niin. Minä vesimiesmies olen taas yksin huuli pyöreänä. En suoraana sanottuna "ummarra" mikä mättää. Kun olitiin yhdessä, een juuri korvaani kallistanut. Nyt kun ollaan erottu, iskee perkeleellinen kaipaus. Kertokaa, onko se muillakin veskareilla tämmöstä?
No taas se sitten....
5
1520
Vastaukset
- on vaa00
Yleistä että jälkikäteen vasta huomaa,ei horoskoopista välttämättä kiinni.Kaipuu iskee suoneen.Koita seuraav.suhteessa ottaa Paljon enemmän se kumppani huomioon ja ja mihin se romantiikka on kadonnut,kuutamokävelyineen,ihanine illallisineen jne,kyllä sä tiedät...
- Kaikkea sitä kuulee...
Toisaalta olispas kiva kyllä omalle kohalle, jos seurustelukumppani katselee minusta ohi...
- nuori vesimies mies
Jotenkin vaan tuntuu ettei osaa sitoutua. Vasta jälkeenpäin kiroaa sitä kun ei ole ihmistä johon rakastuisi ja alkaisi viettää enemmän aikaa hänen kanssaan, aina löytyy tyhjiö sisältäni.Noh... mutta onhan tässä vielä aikaa.Jos sitä joskus vielä törmää rakkaaseen.
- sehän on
sitä veskarin vapaudenkaipuuta. Jos suhteessa jää liikaa kiinni, niin haluaa ulos. Jos taas suhteen toinen osapuoli osaa loitota aika-ajoin kauemmas, niin veskarin saaliinhimo pysyy ja kasvaa. Siis sitä haluaa mitä joutuu pyydystämään ja minkä on saanu, niin menee mielenkiinto. Toivottavasti seuraava kumppanisi tajuaa sinut. Veskarissa ei auta roikkua, niin mielenkiinto säilyy..
- mutta
väärä sellainen. Saalistusominaisuus on kaikillä miehillä ja riippymätön horoskooppimerkistä. Yleensä veskarien onnistunut suhteen salaisuus on ymmärrys, virkeys ja vaihtelevyys. Ja myös kumppanilta odotetaan avointa mieltä ja toimliaisuutta sekä ihan omiä ajatuksia. Aikuiseen suhteeseen ei todellakaan kuulu mitään roikkumista, mutta ennen kaikkea määrittele sana roikkuminen. Rakkaus ja läheisyys eivät ole sitä. Niin, tästä tullaan siihen, että teinimäiset pelleilyt saalistyshimon herättämiseksi eivät oikeastaan toimii koska pyytystettävän luonne ja elämäntapa ym eivät siitä muutu.
Ja mikä koskee veskarin vapaudenkaipuuta, niin vapaa pysty olemaan myös parisuhteessä (minkä olen itsekin itselleni totistanut).
Minun veikkaus kaikkiin vesimiesten parisuhdeongelmiin on se ettei ole löydynyt oikea ihmistä kenen kanssa halua vanhentua yhdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176215Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845318Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193555Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400