Varma tappio näyttää kuumentaneen porvareita jo niin, että on turvauduttava rikokseen yllyttämiseen ja laittomaan uhkailuun. Näyttää olevan samanlaista porukkaa niin johto kuin perässähiihtäjät! Katainen ja Niinistö voivat olla ylpeitä seurakunnastaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000104&posting=22000000024632916
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000104&posting=22000000024632916
Vastaukset 17
Vanhimmat
Palstan heikkouksia pitää selvitellä kielianalyysilla. Sama nuija on kirjoittanut tuon "demarivastaisen" tekstin ja sitten senpaheksumisen. Säälittää noi pikkuladakuskit
Se selviää aikanaan, kun rikolliseen tekoon yllytys tutkitaan. Jälkihän hommasta on nettiin jäänyt. Oli teko kenen tahansa, yllytys ja uhkailu ovat olemassa.
Nyt elämästäni tulikin sitten entistä kurjempaa. Olen 18-vuotias henkilö jota kiusattiin koulussa lähes joka päivä yhdeksän vuoden ajan. Olen ollut myös kiusaamisen takia osastolla. Kiitos vaan paljon. Järjestelmä varmaan kuskaa ilmeisesti seuraavaksi linnaan. No jaa eipä sitä jos asuu jo valmiiksi työttömänä vanhempiensa luona rivitalossa joka on rakennettu vuonna 1974 ja remontoitu viimeksi vuonna 1989. Siitä vaan.
kandee lähtee sieltä hometalosta ulos oikeaan maailmaan
mee vaikka Huittisten kurssikeskuksen kautta. Bääset eka bussikuskiksi ja siinä on maailma auki Sotshiin ja Algarveen saakka
Ei kande jäädä kotiin nyhjäämään ja ääni Kokoomukselle sunnuntaina
Poliisitutkinnan kohteeksi koska sanoi että pitäisi potkia demarien vaalimainoksia ja jos voisin niin tinttaisin Heinäluomaa.
Tollasta niin tuleeko ne poliisit hakemaan mut ja pistää vankilaan koska silloin jos näin tapahtuu niin koko elämäni loppuu siihen. En minä vankilassa selviä.
Joudu kirjoitti jotain Eeron lyömisestä. Viittaakohan tämä kulttuuriministeriin, jonka ukko joku aika sitten uhkasi laittaa Eeroa dunkkuun
No ei siitäkään sitten kuitenkaan tullut mitään. Turhaa lapsellista uhoamista ja pelleilyä tuo tuollainen.
Mitä ihmettä minä teille muka olen tehnyt, että poliisilla uhakaillaan. Pyydän teitä, että antaisitte tämän asian olla. Vai niinkö suurta nautintoa saatte siitä jos vaikeutatte jo muutenkin hankalaa elämääni.
Älämööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööö....
Itse aiheutteua hankaluutta!
Niinkö noo saapa nähdä pidättävätkö poliisit minut. Tuskin ne edes tollasesta käynnistää mitään tutkintaa. Sainpahan ainakin paljastettua demarien todellisen luonteen. HAHAHA VAALITAPPIO ODOTTAA DEMAREITA!!!!!
Koulukiusaaminen on siis itse aiheutettua hankaluutta? Jos poliisi ei käynnistä tutkintaa ja passita minua vankilaan niin kuin olet uhannut niin minäpä vuorostaan haastan sinut oikeuteen henkisen kivun tuottamisesta. Itsehän sanoit, että poliisi varmasti käynnistää tutkinnan!!!!!!
en voi jättää kiveä kääntämättä. Jos kerran haluat meidän mainosten tuhoamiseen yllyttää, niin tavataan sitten nahkurin orsilla.
Miksi haluat tuhota elämäni? Kumpi on tärkeämpää jotkut vaalimainokset vai toisen ihmisen elämä. Etkö ymmärrä, että jos saan rikosrekisteri merkinnän niin en saa mistään töitä.
Älä tuhoa minun elämääni tekemällä tuosta asiasta poliisitutkintaan. Mitä pahaa minä muka sinulle olen tehnyt, että siis yhdestä kirjoituksesta haluat usuttaa poliisit kimppuuni? Miksi olet niin julma ihminen etkä tunne armoa?
... pelle, voi v**tu! Väliin riehuu ja väliin nyyhkii. Mee hoitoon, latvakakkonen!
Oheisen kaltaiset "säälijutut" ovat ison veden takaa opittuja temppuja. Siellä ne eivät enää tehoa, koska ovat jo rutiineja. USA:ssahan tällaisten juttujen takaa on paljastunut republikaanien organisoimaa häirintää, äärioikeistolaisia mielipuolia ja yksinäisyydestään kärsiviä surkimuksia.
Ikävää, että ihmisen luontainen empatiakin alistetaan kyynisen valtapolitiikan ja kylmän, jopa psykopaattiseksi ajoittain luonnehdittavan toiminnan välikappaleeksi.
Muistettakoon, ettei tätä likaista peliä hyväksy kaikki porvarit.