http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kokkolassa epäillään vaalivilppiä/1135225816040
Kyseiset vaalivilpit Kokkolassa ovat jo edenneet poliisitytkintaan.
Eihän se tietenkään ole kyseisen ehdokkaan vika.
http://www.juttaurpilainen.net/
Kyseiset vaalivilpit Kokkolassa ovat jo edenneet poliisitytkintaan.
Eihän se tietenkään ole kyseisen ehdokkaan vika.
http://www.juttaurpilainen.net/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei siinä jutussa ollut mitään perää. Vanhus on löytynyt ja selittänyt asian. Sitä on vuorotellen laitettu joka puolueen syyksi. Pahinta oikeastaan on, että ihmiset uskovat sen. En tiedä kumpi on pahempaa. Joko se, että uskotaan toisista niin paljon pahaa, vai se, että ihmiset tahtovat pitää toisiaan samanlaisina kuin itse ovat.
Ristiin puhuminen tapauksessa on johtanut poliisitutkintaan.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/03/512416
Tänään perjantaina vasta aloitettiin poliisitutkimukset joten kyllä se ei ole vielä edes alkutaipaleella.
Vaalipäätökseen vaikuttavalla uhkailulla tai painostamalla yritetystä vilpistä on erittäin kovat rangaistukset eikä ole todella mikään tulesta temmattu juttu,jos Jutta nimistä demari ehdokasta on yritetty saada äänestämään vanhuksia.
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/428913.asp
http://www.mtv3.fi/uutiset/vaalit/index.shtml/arkistot/kotimaa/2007/03/512416
Jäljet johtaa sylttytehtaalle,voi voi kun ei saaneet demari gorillat pidettyä väkeään aisoissa,vaalivilpistä on kovat rangaistukset jopa kaksi vuotta vankilaa siitä voi saada jos vanhukset sanaa uskotaan enempi kuin noiden Heinäluoman gorillojen sanaa,
Kyllä on mennyt uskomattomaksi toiminta ja vielä kun SDP on kurjistanut muutenkin toiminnalla ja säästöillä vanhuksien asioita.