kivunestolääkitys

migreeniin olen syönyt mielialalääkkeitä pienellä annostuksella, mutta että myös selkä- ja lonkkasärkyyn?

kukaan saanut tästä apua? ainakaan ne mitä migreenin estoon söin, ei auttaneet selkään. minkä merkkisiä olette syöneet? hyötyä/ haittaa? sivuvaikutuksia?

olisin kiitollinen vastauksista. vaihtoehto jatkuvalle särkylääkkeiden syönnille kiinnostaa.
2483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

neljä kuukautta, kipukynnyksen nostamiseksi ja että saa öisin nukuttua, Klortriptyl miteä 1-2 tabua yöksi. Sen verran se auttaa, että kun sillä on nukuttava vaikutus niin pystyy ainakin sen ajan jotenkin nukkumaan. Sitte sitä herääkin jossain vaiheessa kipuun kun lääkkeen vaikutus lakkaa.

En pitäis sitä minään hyvänä lääkkeenä; haittavaikutuksena on suun kuivuminen eli koko ajan pitää esim.jauhaa jenkkiä että saan suun kosteutettua.

Äänestä
  • triptyl migreenin estoon, mutta selkäsärkyyn ei auta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kroonikolle? kirjoitti:

migreeniin olen syönyt mielialalääkkeitä pienellä annostuksella, mutta että myös selkä- ja lonkkasärkyyn?

kukaan saanut tästä apua? ainakaan ne mitä migreenin estoon söin, ei auttaneet selkään. minkä merkkisiä olette syöneet? hyötyä/ haittaa? sivuvaikutuksia?

olisin kiitollinen vastauksista. vaihtoehto jatkuvalle särkylääkkeiden syönnille kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu