e-pillerit+raskaus

kyselen vaan sellasta,jos syö pillereitä,unohtuu muutama,menkat tulee silti - voisiko olla raskaana? voisko ne pillerit silti sekoittaa hormoonitoimintaa niin et "tyhjennysvuoto" tulee jokatapauksessa vaikka olisikin raskaana...toivon nyt vaan asiallisia vastauksia.
3500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on mahdollista. Knnattaisi varmaan tehdä varmuuden vuoksi testi.

Äänestä

On se periaatteessa mahdollista eli jos epäilet, tee testi niin pääset varmuuteen.

Äänestä

pitänee varmuuden vuoks painella apteekkiin!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


quiro kirjoitti:

kyselen vaan sellasta,jos syö pillereitä,unohtuu muutama,menkat tulee silti - voisiko olla raskaana? voisko ne pillerit silti sekoittaa hormoonitoimintaa niin et "tyhjennysvuoto" tulee jokatapauksessa vaikka olisikin raskaana...toivon nyt vaan asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu