Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

G-pistekö?

Välillä kun mies työntyy oikein syvälle ja penis hyväilee etuseinämää, niin tulee äkillinen ikään kuin pissahätä.. Johtuuko tämä siis G-pisteen hyväilystä? Kuinka nopeasti tuon "pissahätä"-tunteen pitäisi mennä ohi vai meneekö se ollenkaan?

Ja vielä sellasta että viime yhdynnässä vaginani ala osa ikään kuin repesi hieman ja nyt se on ertittäin arka..paraneekohan sellainen itsestään vaan ajan kanssa?
78408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

se olisi aivan mahtava kokemus, jos muija päästäisi pienet kuset naidessa. Kerran saunassa kopeloin muijan pillua takaapäin ja se otti ja lirautti kouraan.....se on sellainen ei ihan jokapäiväinen juttu, että jos vaan onnistuu,,, niin anna tulla..

Äänestä

Se gpiste ei tunnu välttämättä "pissahätänä", kun mies/nainen sen löytää, et ajattele edes pissaamista niin hyvältä se tuntuu... et voi muuta kuin voihkia ja toivoa ettei se koskaan lopu...se tuntuu jotenkin niin uskomattoman hyvältä, jatkuva orgasmitila, johon voisi kuolla.. Se pissahätä tunne johtuu siitä, että rakon ja vaginan seinämät ovat niin lähellä toisiaan, samoin klitorikseen aiheutunut hankaus tekevät sen pissahätä tunteen.ainakin itselläni näin.. olen viime aikoina saanut niin ihanaa gpiste hyväilyä etten siitä koskaan luopuisi.. sen kyllä tuntee, että jotain aivan älytöntä tapahtuu..Niin ja sen pisteen löytää kyllä sormillakin.. nim. kokemusta on..

Äänestä
  • kertoisitko vielä hieman tarkemmin miten löytäisin itseltäni sen G-pisteen...missä asennossa ja millä sormella löydät sen helpoiten?
    Kiva jos vastaat!

    Äänestä

  • ja olen ulottunut hyvin. Vitussa on sillä kohtaa niinkun etuseinässä sellainen hieman muuta limakalvoa karkeampi kohta, tekee gutaa tytöille.

    Äänestä

on heti tutkittava ja tarvittaessa kurottava umpaan, voi nimittäin pillu löystyä liikaa ja ulosteiden pidätyskyky vaikeutuu.

Äänestä

G-piste juu. Useilla naisilla G-pisteen stimulointi aiheuttaa sen tunteen että pitäisi pissata, mutta usein se tunne häipyy jonkin ajan kuluttua. Ja vaikka se jatkuisikin, niin mitä sitten? Rentoudu, ja katso mihin homma menee.

Olen lukenut että TODELLA harvat naiset oikeasti virtsaavat tässä tilanteessa. Virtsaamisen tarpeen olo johtaa usein joko naisen ejakulaatioon (huom, ei ole virtsaamista!) tai G-piste orgasmiin.

Ja jos se homma jännittää, niin puhu partnerisi kanssa asiasta. Että jos roiskuu, niin sitten roiskuu :D Onpahan ainakin kokeiltu.

Ja tuo haavauma - tuttu juttu. Tuskin tarvitsee lääkäriin mennä, ellei sitten ole aina toistuvaa ja kauan kestäviä nuo haavat/repeämät. Minullakin usei yhdynnän jälkeen vaginan alaosa, se pieni ihopoimu, "repeää" ikäänkuin tai ainakin tulee tosi araksi. Minulla riittää siihen parin päivän seksittömyys (tai ainakaan sisälleni en mitään tahdo, koska sattuu. Nuoltavana oleminen onnistuu kyllä) ja pieni rasvaaminen vaseliinilla.

Noita haavaumia tulee minulle muuten puolet vähemmän, kun käytämme liukuvoidetta. Oikeasti emme edes liukuvoidetta tarvitsisi, koska toisinaan olen kuin niagara, mutta se auttaa siinä että myös vaginan ulkopuoli on liukas, eikä vain emätin.

Äänestä
  • ainaki löyty toi g-piste melko varmasti. Tyttöystävä löysi:)

    Etuseinämässä emätintä se on ja tuntuu pienenä kohoumana kiihoittuneena. G-piste liittyy emätinorgasmiin vahvasti (itse en ainakaan uskoisi ilman sitä ko. orgasmia saavani, vaikka niitä toisia kyllä usein..). Se on vaihteen vuoksi kyllä kiva juttu. Juuri klitorisorgasmin jälkeisissä järistyksissä g-piste mulla ainakin on löytynyt helposti ja on voinut orgasmin päälle saada uuden, erilaisen orgasmin. Suosittelen vahvasti g-pisteen etsimistä, on se sen arvoista.

    Pissanhätäolo siitä voi tosiaan tulla ja voisi johtaa ejakulaatioon, jos ei olisi luontaisia estoja sellaiseen lirautteluun:)

    Have a good one.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rosalie2 kirjoitti:

Välillä kun mies työntyy oikein syvälle ja penis hyväilee etuseinämää, niin tulee äkillinen ikään kuin pissahätä.. Johtuuko tämä siis G-pisteen hyväilystä? Kuinka nopeasti tuon "pissahätä"-tunteen pitäisi mennä ohi vai meneekö se ollenkaan?

Ja vielä sellasta että viime yhdynnässä vaginani ala osa ikään kuin repesi hieman ja nyt se on ertittäin arka..paraneekohan sellainen itsestään vaan ajan kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu