citroen c5 2.2 HDI

Mitä tyyppivikoja kyseisessä vuosimallissa on. vai
onko varma diesel.
51351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niin vuosimalli on -03

Äänestä
  • Mulla on sama -02 automaatilla, en tiedä onko ns. tyyppivikoja. Etupyörän laakeri jossain 140 tkm:ssä. Dieselissä piti laittaa jokin ihme juttu, joka kuulemma on eräänlainen "ongelmana" myös muun merkkisissä dieselautoissa kuten VW, Volvo, Peugeot,... Mutta en muista mikä hihna tai ratas se oli - ei kuitenkaan se yleisesti tunnettu jakoremmi.

    Äänestä

on tosi makee varsinkin automaatilla. Vääntöä riittää ja C5 on iso laatuauto, jossa on mahtava kyyti!

Äänestä

Nyt toinen auto kyseisellä koneella. Eka oli Berline manuaalilaatikolla -01 ja nyt Farkku tomaatilla -04. Kumpikin koneen puolesta todella ongelmattomia, mutta -01:ssä paljon alkupuolen ongelmia. -04 toiminut mielestäni hyvin nyt ajettu 150 tkm, pyöränlaakerit oik ja vasen edestä, 2x takalasin aukeamis ongelma. Suosittelen lämpimästi, todella mukava auto.
T:@rtturi

Äänestä
  • Hankin tammikuussa 2002 2.2 hdi:n automaatin ja olen ollut todella tyytyväinen. Nyt pitäisi vaihtaa parkkilamppu eteen. Mitenkäs se taphtuu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj..jj kirjoitti:

Mitä tyyppivikoja kyseisessä vuosimallissa on. vai
onko varma diesel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu