Ei mene demareilla hyvin naapurissakaan, johtoon joutuu rötöstelijä, joka sotkee luottokorteissaan omat ja muiden rahat. Taitaa olla tyypillistä demareille, Suomessakin maksetaan pimeästi tai pimitetään alvit.
Rötöstelijä Ruotsin demareiden
johtoon
4232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kukaan muu ei halunut ruveta ehdolle demaripomoksi,
siispä rikollinen sopiikin hyvin sossuille!
sosialismi on rikos yhteiskuntaa vastaan!!
Ja kansa osoittaa suosiotaan porvarihallituksen pääministeri Fredrik Reinfeldtille ja pitää tätä pätevämäpänä sekä taitavampana johtamaan hallitusta (yli 63 % ruotsalaisista) kuin Sahlinia.
Kts. kohta "Gallupit eivät suosi Sahlinia"
linkatusta uutisesta:
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/id55868.html
YLE uutiset, 17.3.2007
Kykypuolue kokoomuksen puheenjohtajana on pöytäkirjojen väärentäjä Katainen ja puoluesihteerinä anastusrikoksia tehtaillut Tujunen. Luulenpa,että ruotsalaiset ovat nyt liikkeellä liian kevyellä arsenaalilla. Jotkin luottokorttiepäselvyydet. Pyh! Mitä ne ovat suomalaisen kykypuolueen, kokoomuksen, tämän Pohjolan Cosa Nostran johtavien voimien rinnalla?
Eipä tuosta rötöstelystä kovin paljon uutisissa muistuteltu ihmisiä. Olisi voinut demareille olla huonoa mainosta Suomessakin.