PowerPoint

tontty

Mistä/miten voi ladata windows powerpoint ohjelman???

2

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On ihan kaupallinen myymälästä ostettava sovellus, joka tulee Microsoft Officen mukana.

      Officen warettamisen jälkeen toiseksi typerintä on Officen ostaminen: lataa OpenOffice, on ilmainen, laillinen ja toimiva toimisto-ohjelma, sisältäen myös tuen PowerPoint-tiedostoille.

      http://fi.openoffice.org/lataa.html

      • Debet & Credit

        kaupungin aateekoovastaavan kanssa ja se sanos, että hänen mielestänsä ilmaiset eli enänpi openit on kyllä hyviä, jos rahat on loppu, mutta ei niillä kyllä mitään kovin hyödyllistä taikka ammatillisestikaan ajateltuna edistynyttä mikrosoftin tehtaitten tuotteitten tapaan pysty tekemään. Että hänenkin mielestään tavallaan se on fiksua siinä vaiheessa, kun rahat loppuu, siirtyä openeihin kutenesimerkiksi linukseihin ja orgioihin, mutta käytännössä siinä ennenpitkää niitten openeitten kanssa pelaillessa herää kysymys, että: "olimmeko todellakin niin tyhmiä, että unohdimme hankkia lisää rahnoja ja siten ajauduimme tälläiseen noidankehään, jossa joudumme vaihtamaan aina vain halvenpaan ja pienenpään?" Johan siinä keskipienenkin kunnan tulot romahtavat totaalisesti, kun eihän sellaisten openeitten hullunkaupoista heru killinkiäkään veroäyrikirstuihinkaan eli sen kunnan arvo tippuu jokaisesta ilmaisesta järjestelystä ja pahimmassa tapauksessa sen asukkaat alkavat uskottelemaan itselleen, että kaikkihan täällä ilmaista on ja että raha ja etenkin sen rahan saamismielessä suoritettu tuottava työ on täysin turhaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14280
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5455
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      298
      4319
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4067
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      96
      3637
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      21
      3512
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1377
    Aihe