Lluja-OKK

33-1!!!

kertokaa mulle. Mitä hemmettiä siellä tapahtui? Voiko nousukarsintaan päässeillä joukkueilla olla noin iso tasoero? En tunne kumpaakaan joukkuetta, sattui vain "erikoinen" lopputulos silmään kun pohjoislohkon tuloksia etsin.

10

4319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kännissa

      Porukka Kännissä kuulemma valmentajaa
      myöten.muutama pelaaja poistettu pelistä
      ku eivät pysyneet pystys.

      • totta?

        tais tulla 6-divariin lähtö seuralle ja kaikille pelikieltoa vähäksi aikaa jos näin on... Miten tuomari antoi pelin edes alkaa jos tiesi asian? Ennenkin on känniset poistettu pelistä heti, ei tosin enää tällä tasolla moni kännissä heilu... jossain harrastesarjan kevät turnauksessa ehkä...


      • mr beginning 02

        mr referee! mr referee!i was't me it was the other guy


    • serssiip

      katso tämän päivän iltalehti! Ogelilla oli pelissä nippu A-nuoria ja 5-divarin pelaajia pelissä mukana!
      Ogeli yritti siirtää peliä kun oli varatttu kauden päättäjäiset samalle viikonlopulle, mut lluja ei suostunut ottelusiirtoon.

      • B.B Wolf

        Toisaalta ymmärrän, että ottelusiirtoa ollaan pyydetty, mutta sitä taas en jummarra, että jos karsintasarja alkaa niin päättäjäisviikonloppu ollaan sovittu keskelle karsintasarjaa. Vai sattuiko karkea arviointivirhe; eli ts. OKK:lla ei ollut tarkoitustakaan mennä noin pitkälle pleijareissa, mutta jostain syystä näin kävi?

        On noita pelejä tullut itselläkin pelattua, ensin ollaan playoff-pelissä oltu kaksi erää täysin altavastaajana, viimeisessä erässä vastustaja ei edes yritä tehdä maalia, pakit harrastaa jalkakyniä alimpana ja jos omissa soi niin porukka tulee naureskellen vaihtoon. Ja viimeisen erän "romahdus" maksoi heille jatkopaikan... ;D

        En tiedä sitten että oliko OKK:n lohkossa/pleijarivastustajina sellaisia joukkueita, jotka oikeasti hakivat nousua, mutta noita tuloksia katsellessa saattaisi jokunen v...nhuuto päästä kun OKK ei edes yritä.

        Kukin tyylillään, ei tää oo ku hokia. Eli elämää ;)


      • karsintapaikasta
        B.B Wolf kirjoitti:

        Toisaalta ymmärrän, että ottelusiirtoa ollaan pyydetty, mutta sitä taas en jummarra, että jos karsintasarja alkaa niin päättäjäisviikonloppu ollaan sovittu keskelle karsintasarjaa. Vai sattuiko karkea arviointivirhe; eli ts. OKK:lla ei ollut tarkoitustakaan mennä noin pitkälle pleijareissa, mutta jostain syystä näin kävi?

        On noita pelejä tullut itselläkin pelattua, ensin ollaan playoff-pelissä oltu kaksi erää täysin altavastaajana, viimeisessä erässä vastustaja ei edes yritä tehdä maalia, pakit harrastaa jalkakyniä alimpana ja jos omissa soi niin porukka tulee naureskellen vaihtoon. Ja viimeisen erän "romahdus" maksoi heille jatkopaikan... ;D

        En tiedä sitten että oliko OKK:n lohkossa/pleijarivastustajina sellaisia joukkueita, jotka oikeasti hakivat nousua, mutta noita tuloksia katsellessa saattaisi jokunen v...nhuuto päästä kun OKK ei edes yritä.

        Kukin tyylillään, ei tää oo ku hokia. Eli elämää ;)

        OKK ei olisi alunperin halunnut karsia noususta Suomi-sarjaan, mutta Jääkiekkoliitto pakotti pelaamaan.


    • jöse

      LLuja- OKK ottelussa OKK:n pojat olivat edellisenä iltana olleet vähän Tahkolla juhlimassa ja osa pelaajista oli tullut suoraan jatkoilta pelaamaan. Ei kuulemma ollut paljon poikia tarvinnut taklailla. Eli promilleja voinut olla muutamilla veressä :D tai siis on ollut!

    • katsoja

      Selittelyt ottelunsiirrosta, tai siitä että nousu ei kiinnosta ovat todella typeriä ja kertovat kyllä OKK:n henkisestä tasosta paljon. Mikään ei riitä puolusteluksi noin perskännissä pelaamiselle. Kutosella pelannut kaveri kaatuili omia aikojaan kolme kertaa, ennen ku suuntavaisto kerto missä on vaihtoaitio.. ja puhalluttaa olis voinu ainakin viisi muutakin pelaajaa. Urheilujuomapullo kiersi sujuvasti myös valmentajien keskuudessa.Pelin jälkeen yleisölle huutelut eivät myöskään mitenkään korjanneet tilannetta.Katsojat kuitenkin maksavat näistäkin peleistä!!! Lujalle kiitos, antoivat vaihtaa lipun seuraavaan peliin, tosin harmittaa kahden kotipelin rahallinen tappio pikkuseuran puolesta.

    • sinettiseura toimintaa

      aamulehdessä OKK:n päävalmentaja halventaa OKK:n junnuja oikein kunnolla, kun väittää että ne reppanat ei pysy edes pystyssä luistimilla. Onko reilua laittaa niiden syyksi kun edustuksen pelaajat kännää???

      • Olli_Keikar

        A-junnuja oli 4kpl ja v-divarin miehiä 6 vai 7 ja edustuksen miehiä oli kaikki 7 loput olivat tahkolla?? Tämä ottelu oli kuullema pakko pelata syystä että muuten okk:on edustus-joukkue olisi pudonnut 3div ja sitähän he eivät halua jääkiekko-liitto sai haluamansa eli peli pelattiin.. mitä siis ihmiset valittaa jos itse olisin pelannut niin nauraisin vain asialle ja antaisin olla "jokainen tyylillään" OKK:olla oli nähtävästi oma tyyli tehdä taikoja.. ja maalivahtikin oli kuullemma 5div miehiä niin ainakin jatkoaika.comissa sanotaan.. pitemmittä puheitta kiitos...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2643
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      104
      1825
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1545
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      18
      1250
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      23
      1073
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      983
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      48
      980
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      958
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      121
      951
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      339
      839
    Aihe