Regressioterapiasta

kokemuksia?

Kuulisin mielelläni kokemuksianne tästä hoitomuodosta.
Miksi hakeuduit regressioterapiaan? Oliko siitä apua? Montako kertaa kävit? Ihan kaikki tieto kiinnostaa!

5

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aavistus79

      Hei, regressioterapia kiinnostaa minuakin.
      Kertokaa kokemuksianne! Osaako kukaan suositella regressioterapeuttia Pirkanmaalta?

      • menossa tänne

    • perhonen

      Olen enemmän kuin tyytyväinen, mutta älä ota liian nopeaan tahtiin elämiä pois ettei pääsi rasitu!

    • Anonyymi

      Olen käynyt kerran regressioterapiassa. Ajoin sitä varten kauas toiselle paikkakunnalle. Olin ensin sähköpostitse yhteydessä terapeuttiin ja kerroin hänelle, että olen erityisen kiinnostunut juuri menneistä elämistäni. Olin yrittänyt regressioita Youtube videoiden avulla, mutta en ollut onnistunut näkemään tai kokemaan niissä mitään. Hänen mielestään minun kannatti ehdottomasti tulla käymään.

      Kun viimein tapasimme kasvokkain muistutin vielä, että halusin erityisesti keskittyä menneisiin elämiin. Regressio lähti hyvin käyntiin ja pystyin rentoutumaan mukavasti. Itse sessio kesti kaksi tuntia ja valitettavasti emme päässeet edes lapsuuteeni saakka puhumattakaan menneisiin elämiin. Terapeutti jämähti täysin epäoleelliseen tapahtumaan , joka oli tapahtunut noin 20 vuotta sitten ja toisti toistamistaan samoja kysymyksiä. Olin jo aivan turhautunut ja sanoinkin, että tällä tapahtumalla ei ole mitään merkitystä ja voitaisiin mennä eteenpäin. Kaikki se kaksi tuntia meni sen yhden asian vatvomiseen. Kerroin lopussa, että olin aika pettynyt tähän sessioon , mutta siitä huolimatta jouduin maksamaan täyden hinnan. Siis pelkästä jutustelusta 150 euroa eikä puhettakaan mistään kuitista!! Hänen ilmoituksessaan luki, että joskus sessio kestää kauemmin kuin kaksi tuntia ja sitä voidaan jatkaa samaan hintaan. Näin ei kuitenkaan tapahtunut.

      Olin todella pettynyt ja minulle tuli huiputettu olo. Olin etukäteen lukenut hänestä ihmisten kirjoittamia kokemuksia ja kaikki olivat pelkästään kehuneet häntä. Siksi uskalsin mennä tapaamaan häntä, koska luulin häntä vastuulliseksi ihmiseksi. En mitenkään voi suositella hänen palveluja kenellekään.

    • Anonyymi

      Ei ole hyväuskoisten kusetuksella kyllä mitään rajaa, vai että oikein menneet elämät heh heh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      67
      1901
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1186
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1039
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      990
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      965
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      938
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      921
    Aihe