Vaikuttaa siltä, että Suomi-neito lähtee seuraavalle vaalikaudelle huonosti valmistautuneena. Jos keskusta voittaa vaalit, Pääasioita on kaksi: Talous ja Turvallisuus.
Talouspolitiikka on epärealistista, ikuiseen nousukauteen ripustautunutta jakopolitiikkaa. Vaalien jälkeen vanhukset ja nuoret perheelliset saavat kylmää kyytiä.
Turvallisuuspolitiikassa Vanhanen vetää (edelleen) Hugh Heffnerin pupukorvat päähänsä ja toteuttaa itseään luovasti (Yksityiselämässään).
Talouspolitiikka on epärealistista, ikuiseen nousukauteen ripustautunutta jakopolitiikkaa. Vaalien jälkeen vanhukset ja nuoret perheelliset saavat kylmää kyytiä.
Turvallisuuspolitiikassa Vanhanen vetää (edelleen) Hugh Heffnerin pupukorvat päähänsä ja toteuttaa itseään luovasti (Yksityiselämässään).
Vastaukset 11
Vanhimmat
keskustaa.
äläkä töhötä joutavanpäiväisyyksiä.
Äänestin ennakkoon. Helsinkiläisenä laillisuusihmisenä en äänestänyt keskustalaista.
vähemmistöä.
KESKUSTA VOITTAA VAALIT
Toivotan onnea keskustalle ja Isänmaalle.
Meikä onnittelee myös sinun valintaasi vaaleissa.
Vaikka keskusta tulee nousemaan suurimmaksi puolueeksi TAAS !!!
Eihän me suomalaiset nyt kerjuulle lähdetä?
Jos me ei pärjätä niin kuollaan pois!
Jk. Terv. Eville, minä soitin sulle.
Annetaan huudon kuulua Arkadianmäelle..
Me halutaan muutosta !
http://www.youtube.com/watch?v=xeKDvtTvrCU&mode=related&search=
Otsikkosi on erinomainen esimerkki fraasista joita harvemmin kuulee täysipäisen henkilön suusta. Ja tuo on ihan puolueesta riippumaton fakta. Eräs demarikin vaalikojullaan totesi että noita fraaseja käyttävät lähinnä ne joilta ei oma ajattelu oikein luonnistu.
Mutta käydäänpä sitten läpi loput asiat.
Talouspolitiikka.
Menonlisäyksistä paras esimerkki on SDP, 2,4mrd€. Siihen nähden keskustan 1,5mrd€ on vielä täysin järkevä ja mahdollinen vaikkei valtion talous kasvaisikaan aivan 2,5% vuosivauhtia jonka pohjalta nuo molemmat oli laskettu. Keskustan talousarviossa rahaa oli myös varattu työllistymistä tukeviin veronlennuksiin. Ehkäpä sinun kannattaisi käydä puhumassa tuosta epärealistisesta jakopolitiikasta sen puolueen palstalla joka sitä todella harrastaa. Se löytyy muutamia palstoja alaspäin kohdasta S.
Kommenttisi turvallisuuspolitiikasta oli niin ala-arvoinen etten vaivaudu kommentoimaan sitä sen enempää.
Jos oikein ymmärsin, sekä Sinä että demarituttusi olette väärässä.
Kyseistä demaria en kyllä ollut ennen tavannut, mutta koska sattui ministeri tarjoamaan hernekeittoa niin pakkohan sitä oli käydä katsomassa mitä "naapuri" touhuaa.
Ymmärsit aivan oikein, Sinä olet väärässä. Demaritutuistasi en osaa sanoa koska en ole heitä koskaan tavannut.
kiinnosta Suomen puolustus, ei ole koskaan vielä kiinnostanut.
On saatu siitä jo kertaalleen tuta.