onneksi ääneni menee huomenna läpi...

Onneksi ehdokas jolle huomenna punaisen viivani raapustan menee läpi. Nykyinen kauppa- ja teollisuusministeri on mies paikallaan. Siksi Mauri.
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Entinen kepun kauppa-ja teollisuusministeri joutuikin tuomittavaksi valtakunnanoikeuteen ja erotettin eduskunnastakin.

Kepu tosin kiikutti tämäkin takaisin eduskuntaan, mutta ministeriksi voidaan onneksi valita vain rehellisiä ja kykynsä osoittaneita kansalaisia.

Äänestä

Ps. kerrotko lukijoille, miksi ja minne ovat kadonneet metsomaakunnan ja muidenkin alueiden metsot ja muut eläimet?

Kepulaisten ympäristöpolitiikan jäljiltä metsoja ja ilveksiä on ensisijassa maakuntavaakunoissa. Järvissä lilluu lannoitepäästö.

Äänestä
  • Käypä kaupunkilainen joskus vaikka ihan oikeassa metsässä. En tarkoita tässä nyt kerrostalosi ja seuraavan kerrostalon välissä oleva 7 m leveää kaljapahveilla koristeltua viherkaistaa. Vaan mene kunnon korpeen, jota täällä Suomessa onneksi vielä riittää. Kyllä viime kesänäkin monta kertaa olin melkein päälle tallata, kun tuo uljas lintu lähti päristelemään koko massallaan aivan jaloista. Ja metsoja on metsissä taas nykyään runsaasti verrattuna takavuosiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metsomaakunta kirjoitti:

Onneksi ehdokas jolle huomenna punaisen viivani raapustan menee läpi. Nykyinen kauppa- ja teollisuusministeri on mies paikallaan. Siksi Mauri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu