Hei! löytyyköhän täältä vanhoihin klassikoihin hurahtaneita ihmisiä? Musta-valkopuolelta: Ohukainen ja Paksukainen, Harold Floyd ja vastaavat. Animaatiopuolelta: Myyrä, ja sen touhut. Onko nelikymppinen mies liian vanha harrastaan tällaista? Toivoisin löytäväni ajatustenvaihtajia.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mitä tarkoittaa "llian vanha"? Liian vanha mihin, No ei ainakaan klassikoiden katsomiseen. Animaatioista en oikeastaan välitä kun ovat niin huonoja nykyään. Tulee väksin verrattua aina vanhoihin loistaviin disney-animaatioihin.
Minä olen viime aikoina katsonut kaikki buster keatonit, ja läjän mykkäkauhuelokuvia. Der golem, nosferatu, tohtori caligarin kabinetti, tohtori jekyll & mr hyde, faust, oopperan kummitus... en nyt muistakaan kaikkia. Niin ja alraunen.
tuleehan noita mustavalkokomedioita katottua vieläkin. Se on muuten Harold Lloyd eikä Floyd (eli kaks ällää peräkkäin, en tiä miksi). Marx-veljekset oli myös hyviä. Myyrää en muista, mut Maantiekiitäjä ja Kelju K. Kojootti on kyllä hienoja, ja Tom ja Jerry.