Vaalitulos

Kansa äänesti ja Luhtanen putos, hyvä kansa.
Ei olis pitänyt olla niin ylimielinen ja alkaa selittelemään ihme juttuja. Kyllä kansa tietää...
2276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä tämä oli aika selkeä kannanotto kansalta siihen uskoiko se Luhtasen selityksiin. Minua nuo selittelyt eivät vakuuttaneet, päinvastoin, ärsytyskynnykseni ylittyi noilla ontuvilla selityksillä.
Minua eivät hetkauta lööpit eikä lehtien kirjoittelut, se mitä ihminen itse suustaan päästää, ratkaisee. Jos asenne olisi ollut nöyrempi ja juttu edennyt ilman noita ihme selittelyitä, olisin ollut Luhtasen puolella. Nyt nuo hänen omat selittelynsä kääntyivät häntä vastaan.

Äänestä
  • Kirjoitat juuri sen asian niinkuin se on, paremmin ei voisi asiaa ilmaista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luhtanen kirjoitti:

Kansa äänesti ja Luhtanen putos, hyvä kansa.
Ei olis pitänyt olla niin ylimielinen ja alkaa selittelemään ihme juttuja. Kyllä kansa tietää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu