onko paha asia jos kolmekymppinen nainen on neitsyt?
onko tämän ikäisenä turha edes toivoa enää miestä, jos te haluatte vain kokenneita/kaiken osaavia naisia petiinne. vai miten on??
onko tämän ikäisenä turha edes toivoa enää miestä, jos te haluatte vain kokenneita/kaiken osaavia naisia petiinne. vai miten on??
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ole paha asia ollenkaan. Jos kuitenkin haluat nyt "päästä" neitsyydestäsi, niin etsit vain sopivan miehen, jolle varmaan on erittäin kiihottavaa ja nautinnollista antaa sinulle ensi kokemus seksistä.
Ikäisenäsi se varmaan on tuhat kertaa parempi kuin olisi ollut joskus alle kaksikymppisenä. Mutta neitsyenäkin olet ihan ok. Onnea matkaan ;-D
No ei varmasti haittaa kyllä yhtään. Varmaan paremminkin päin vastoin monille. Parempi vaan. :)
jotkut arvostavat sitä kuitenkin. Itse suhtautuisin epäilevasti asiaan, jos ei seksi ole aikaisemmin maistunut niin miten sitten jatkossa. Jättäisin väliin k.o. tapauksen.
Parempi olisi ettet kertoisi asiasta etukäteen.
En usko, että naisille neitsyys olisi mikään merkittävä este. Erästä nettivaikuttajaa lainatakseni jos menet baariin ja ilmoitat olevasi vielä neitsyt, niin kovenenevat penikset kopahtelevat pöydän alapintaan miesten tarjoutuessa auttamaan.
No ei todellakaan ole paha vaan kerrassaan loistava, että sellaisiakin löytyy. Kunpa vielä sattuisi omallekin kohdalle, eikä joku miesten panopuuna ollut tapaus. Terv. 28-v "poika".
Siis, olin 22-vuotias ja neitsyt kohdatessani nykyisen aviomieheni. Olin seurustellut pitkäänkin edellisen kanssa, mutta hän ei koskaan tuntunut riittävän oikealta. Lopulta erosimmekin, ja puolisen vuotta sen jälkeen tapasin nykyisen. Miehellä oli kyllä ollut useampikin tyttöystävä ennen minua, ja kun tiesi exästäni, ei epäillytkään moista.
Kun kerroin neitsyydestäni, miehen käytöksessä näkyi muutos. Kunnioitti hän minua sitä ennenkin, mutta selvästi sen jälkeen enemmän. Hän arvosti sitä, että en ryhtynyt seksiin seksin vuoksi tai tehnyt sellaista, mikä ei vain tuntunut oikealta. Meistä molemmista on hienoa, että hän on ainoa kumppanini.
Itselläni ei koskaan ollut ongelmaa neitsyydestäni, vaikka monilla kavereilla jo teini-iässä oli paineita "päästä siitä eroon". En ole edes uskonnollinen, en vain halunnut harrastaa seksiä niin, että esimerkiksi raskaaksituloa pitäisi pelätä tai etten voisi luottaa kumppaniin täysin.
no kyl mul ainaki kelpais 30-v neitsyt nainen :) nams