Vaalianalyysia

Olen jättänyt vaalit -palstalle näiden vaalien tulosta koskettelevan kirjoitukseni, jonka toivoisin tämänkin palstan vakioväen lukevan. Siksi siihen linkki tässä:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000410&posting=22000000024704814
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nämä olivat todelliset protestivaalit.
Siitä osoituksena on se, että Keskustapuolueen äänimäärä putosi noin 50 tuhannella äänellä ja
Demareiden äänisaalis putosi lähes 100 tuhannella äänellä.

Kotiin jäi kuitenkin VAIN 61 tuhatta äänioikeutettua enemmän, kuin edellisissä vaaleissa.

Tämä tarkoittaa sitä, että 110 tuhatta keskustaa tai demareita äänestänyttä VAIHTOI PUOLUETTAAN nyt pidetyissä vaaleissa.

Nämä olivat todelliset PROTESTIVAALIT ja se on otettava huomioon hallitusta muodostettaessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JormaKKorhonen kirjoitti:

Olen jättänyt vaalit -palstalle näiden vaalien tulosta koskettelevan kirjoitukseni, jonka toivoisin tämänkin palstan vakioväen lukevan. Siksi siihen linkki tässä:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000410&posting=22000000024704814

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu