Yrittäjät NYT TÄRPPÄSI

Suomen Yrittäjät nyt ottamaan yhteyttä läpimenneisiin Kokoomuslaisiin ja antamaan vinkkejä miten tätä suomea pitää viedä eteenpäin ja yritysmaailmaa kehittää. Nyt on sinun saumasi ja seuraavaa mahdollisuutta saatkin sitten odottaa jonkin tovin.

TOIMIKAA !
2228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistä lähtien yrittäjä on rakastanut maksaa veroja, joilla ylläpidetään vanhusten huoltoa, päiväkoteja ym?
Ainoa mitä nykymuotoinen yrittäjä puuhastelee, on kuntien ja valtion ulkoistamisprojektien haaliminen, jotta saisi taas vedettyä kansan selkänahasta lisää tuohta, jotta pääsee kattomaan Räikkösen pärryyttelyä ensi kesänä Unkariin ja siinä sivussa tuhlaamaan väärillä laskuilla huijjattua rahaa halpaluontoisiin naisiin.
En siis todellakaan usko, asiaa nähneenä, että yrittäjissä olisi tämän maan "pelastus".
Sen verran kieroa peliä pelatan nykyisin raksoilla, partureissa, asuntokaupoissa, osakekaupoissa, yritysostoissa, sisäpiirikaupoissa, kartelleissa (lemminkäinen, metso, takla, mm.), ulkomaalaisten palkkauksissa, maanrakennuksessa, maataloustukiaisissa (wahlroos esim.), tuotantotuissa, elokuva-alan tukiaisissa, laivanvarustamoissa, finnairilla, kuljetusalalla, kaksoislaskutuksissa ja niin edelleen.

Siis, yrittäjät, NYT ALKOI KISSAN PÄIVÄT!

Äänestä
  • Kun on sekä palkkatyöläinen että sivutoimiyrittäjä, niin ei voi kuin todeta, että palkkatyössä ne kissanpäivät on jo olleetkin ja ne jotka ei edes sitä vähää ole viitsineet tehdä on ruokittu kotiluukkuun .. oisko nuo joutilaatkin pitänyt näillä verorahoilla laittaa formuloita katseleen vai ja pari satasta taskun pohjalle että saavat huo**takin vielä vai ??? Pitäiskö maksaa ettei joutilas vallan masennu ??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ota kaikki irti kirjoitti:

Suomen Yrittäjät nyt ottamaan yhteyttä läpimenneisiin Kokoomuslaisiin ja antamaan vinkkejä miten tätä suomea pitää viedä eteenpäin ja yritysmaailmaa kehittää. Nyt on sinun saumasi ja seuraavaa mahdollisuutta saatkin sitten odottaa jonkin tovin.

TOIMIKAA !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu