ketä sinne valitaan. Seksielämän toimivuus lähtee itsestä, ei siitä, kuka on eduskunnassa.
Mun seksielämään ei ole koskaan
vaikuttanut se, että
5400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos joku haluaa usuttaa poliisin kyttäämään aikuisten ihmisten seksielämää, niin kyllä hän joutaakin pois Eduskunnasta
Normaalia avioseksiä, ei siitä ole poliisi kiinnostunut.
Avioliittokin täyttää seksin ostamisen kriteerin. Ei osapuolten välistä avioliittoa mitenkään suljeta pois ostamisen kieltävän lain tekstissä, eikä sitä edes pidetä lieventävänä asianhaarana. Tuomioistuimelle jää täysi harkinnanvapaus - puoleen tai toiseen.
NIIN huonosti laadittu on tuo kieltolaki, jonka säätäjistä ilahduttavan moni joutui pois Eduskunnasta menetettyään äänestäjien tuen =D
Siispä minun seksielämääni ei kukaan kontrolloi tai vahdi.
Eiköhän nuo feministit ole kieltämässä sitä prostituutiota, minkä jokainen mieltää prostituutioksi. Aika harva kun puhuu prostituutiosta niin tarkoittaa avioliittoa.
Esim. kun joku puhuu, että kävi prostuissa, niin tuskin tarkoittaa sitä, että kävi avioliitossa.
Lainsäädäntötyön laatu on Suomessa niin kehno, että epämääräinen ja valvomiskelvoton seksinostolaikin on saatettu voimaan.
Jos juuri nyt ei kytätä avioliitossa olevien tulo- ja varakkuuseroja seksinostona, niin voimassa oleva laki antaa siihen mahdollisuuden joskus myöhemmin, kun joku päättävään asemaan päässyt holhousfanaatikko keksii niin vaatia. Sitten päästään kaikki pitämään kirjanpitoa yksityistalouden menoista ja tuloista.