Olen itse rapumies ja minua ärsyttää se millainen olen. Olen huomannut että naisten kanssa minulla on kauheasti ongelmia sen takia että olen liian kiltti, en petä ja enkä juurikaan tappele(tietysti jos tarpeeksi ärsytetään). Minä olen huomannut että minun kiltteyttäni käytetään hyväksi, ainakin nämä kaksi elämässäni ollutta naista on niin tehnyt. Kumpikaan ei ollut rapu muuten:) Ovatko muut huomanneet että rapumiehet ovat tälläisiä? En siis ole mikään pehmo tai nössö mies, vain kiltti joka on eri asia.
Rapumies ja liika kiltteys
8
2107
Vastaukset
- *rapuselle*
Tunnen tosi monta rapumiestä,tässä työympäristössä,ja asiaa ajatellen,he ovat tosi kilttejä ja mukavia.Naisena käytän hyväkseni tietysti kehumista.esim."olet ihana ja kiltti voisitko..." Ja rapumiehet toteuttaa!!!"omaa" rapua ei ole,etten tiedä miten kotioloissa toimitaan.Ja nössöjä he eivät todellakaan ole!!!Mielestäni parempaa työkaveria (nais/mies) tai ystävää EI voi olla olemassa...huom! älä ärsytä itseäsi,olet huippu!!!
- KokkolaT
Niin, eihän se ongelma olekkaan että en kelpaisi monelle ystäväksi ja uskotuksi. Vieläkö kelpaisi myös kunnon poikakaveriksi jollekin:) Niin ja mun mielestä muille on niin että rapumies on yksi uskollisimpia. Ainakin itse olen ollut, naiset ei niinkään.
- kartettavaa
Rapu liian kiltti kuten härkäkin, jonka kanssa synkkaa. Rapu on pettäjä juuri tästä kiltteyssyystä. Sääli!
- Kilttejä kummatkin...
Rapu ja härkä on tähtikartan uskollisimmat merkit...että kyllä se pettäminen johtuu silloin jostain muusta kuin horoskooppimerkistä. Silloin kun nuo omansa löytää niin kyllä ne haluaa siitä tiukasti pitää kiinni eikä halua pilata suhdetta pettämisellä. Tosin hilkulla se saattaa joskus olla, riippuu mihin ne pettämisen rajat on vedetty. Mutta ei se kiltteys ketään saa pettämään, vaan väärä puoliso.
- rupu
sama vika..liian kiltti mut kylmä verinen..jos näin voi sanoo..
- horoskooppimerkistä
johdu. älä ole liian kiltti.
- mikä vika
Olen huomannut saman....täsmälleen..mutta miten saada naiset se tajuamaan..ei mitenkään..aina kun itse ihastuu johonkin ihmiseen niin sitä on sitten liian kiltti ja huomaavainen häntä kohtaan..ja antaa kaikkensa.. ja sitten tulee pakit jostain kumman syystä...mieli tekee hypätä nenä edellä kaivoon..mutta sitten sitä miettii että kyllä se oikea jostai löytyy..:(
- onnellisia
teitä kaivataan,,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502234Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24889- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51831Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me118819Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733