ai ai, ei edes pakkeli-Luhtasen tippuminen naurata yhtä paljon kuin nyökyttelijä-Bryggaren ja Ylen pääjohtajaksi itsensä melkein nimittäneen Paskamanin putoaminen. Tervemenoa kortistoon demareiden "älyköt"!
nyökyttelijä Bryggare
ja Ylen pääjohtaja Paska-man
11918
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Työvoimatoimistoihin nimillä Henkilöstövuokraus ja Henkilöstöratkaisut josta voidaan vuokrata vaikka Pakman Lahteen pätkäkaraoken vetäjäksi kun se Idols Ari huseeraa siellä kilpailussa.
Kyllä kai Luhtaselle jostain marketin kemikaalio osastolle löytyy vikonloppu tuurajan pesti hänellekin.
Urheilimies Brykkareelle löytyy varmasti jostain Golf kentälle kesätyömies pörräämään vaikka nurmikonleikkaajana.
Ensitöikseen saisi joku uusi työministeri lähettää heille tälläisiä työpaikka ilmoituksia noista työnvuokrausfirmoista.
juuri näin
demari pomot vois nyt näyttää pätkä työmallia ja lapio hommiin ja syömään paskaa ja penkomaan roskiksia, niin oppisivat mitä se on MEijän todellisuus.
minä minä minä minä minä
Jos ei ota yhteyttä näihin työpaikkoihin,sillä onhan tosta työvoimasta pulaa tai olisihan se kova sana jos heitä ohjattaisi johonkin työhönvalmistamis kurssille josta ei valmistu mihinkään vaan auttaisi lähinnä jonkun opettajan työpaikan turvaamista vielä kun sinne saisi sitten kokoomuslaisen opettajan.
Jonka jälkeen taas ilmoitus jonkun mielellään kokoomuslaisien työnantajan pätkätöihin milloin minnekin päin Suomea ja omalla autolla 8 euroa tunnilta.
ex demari edustajat töihin 8 euroo päivässä, mikä on se ruokaraha mikä työttömille annetaan, ilmasesta työharjoittelusta.
filtov sinne ensimmäiseksi, eikä mitään teatteri elämyksiä filatoville enän ikinä. porttikielto filatoville kaikkiin suomen teattereihin, kesä teatterit lukuun ottaen, niin sitten se vetää ittesä jojoon.
t:Ö työtön helsingistä
Ei nyt ihan äkkiseltään tule mieleen mikä olis ollut sen aloite/teema tai yleensäkään mitenkään ollut esillä missään vaiheessa?
rooli , olla nyökyttelijänä hawosen vaalikamppanjassa , ja hyvinhän bryggare nyökytteli!!!
teki teki paljon teki painoi nappia aina kun pamput käski.
nosti sellaista liksaa, mihin akateemisella koulutuksella tai duunarin hommisssa ei pääse!
Brykka on mieleltään täysi porvari. Se on ns. voittajien mies. Ei sitä kansan hätä koskaan kiinnostanut. Vain omaa etua ajoi. Hyvä kun päästiin eroon.
Haluan minäkin tuoda julki tyytyväisyyteni siitä, että nyökky-arto siirtyy aitomaan muille foorumeille, joita varmasti noin kyvykkäälle sossulle piisaa. Vielä hienompaa on se, että atac-erkin ohjelma-aika ja näkyvyys tiedotusvälineissä vääjäämättä vähenee.Pacman on onneksi ollut jo tähänkin saakka kiitettävän näkymätön.
Luultavasti kaverit, ns. hyvä veli -verkosto järjestää pikapikaa tälle entiselle lahjakkaalle urheilijalle oikein kunnon töitä. Ja tietysti hyvällä palkalla.
Porvariksi Bryggarea moititte. Onhan hän varmaan mieleltään porvari, mutta taisi aikoinaan laskea, että politiikassa parhaan tuoton saa ryhtymällä demareiden jäseneksi.
Ja yltihän hän edustajaksi saakka ja nyökkimään Backmanin kanssa Halosen taustalle.
Taisi vaan politiikassa kytätä parempia posteja. Eikös ollut jo kerran ainakin ehdolla Olympiakomitean johtoon ?
Minä tosiaan luulen, että Artsi kyttäsi ministerinapaikkaa, kuten esikuvansa Kalliomäki on tehnyt. Ja onhan niitä urheilujohtajien paikkojakin välillä jaossa.
Vielä nytkään ei tarvitse mennä työvoimatoimistoon, vaikka eduskunnasta putosi.
Jos eivät kaverti pysty järjestämään kivaa ja hyväpalkkaista duunimestgaa, voi aina hakea työttömien entisten kansasnedustajien sopeutumiskorvausta (tms.),jolla saa ainakin
ruisleipää ja silakoita.