Onko SDP "sitonut"

Vanhanen ja Korhonen, mistä SDP-sympatiat oikeasti?
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onpa tämä kekustelupalsta, kun jokainen tunkee avauksen milloin mistäkin.
Palstoja kymmenittäin, hallitukselle ja kansanedustajillekin omansa, vaaleille myös.
Ei ihme, ettei Aaltonen itsekään enää pysy mukana, mikä kuuluu tälle palstalle ja mikä ei..

Lipposaiheiset avaukset Aaltonen pitää mielellään niin kauan, että kaikki ehtii nähdä ne, vihaahan Aaltonen itsekin Lipposta.

Äänestä
  • Mutta kirjoitapa Vanhasesta, että miksi ukko on toistuvasti tutkituttamassa (tai olisi, jos ei lakimiehet neuvoisi muuta) yksityisyytensä rajoja viranomaisilla, niin Aaltonen painaa deleteä.
    Ei sillä, että asia tänne kuuluisikaan, mutta sitten tosiaan pitäisi poistaa muukin asiaankuulumaton.
    Maikkari voisi lanseerata kanavalleen Pääministerille morsian ohjelman, jolla haettaisiin sopiva morsian Matille, kun Matin omat iskuyritykset päätyy näköjään toistuvasti kiville.

    Äänestä

  • on hörhöilyä kirjoitti:

    Mutta kirjoitapa Vanhasesta, että miksi ukko on toistuvasti tutkituttamassa (tai olisi, jos ei lakimiehet neuvoisi muuta) yksityisyytensä rajoja viranomaisilla, niin Aaltonen painaa deleteä.
    Ei sillä, että asia tänne kuuluisikaan, mutta sitten tosiaan pitäisi poistaa muukin asiaankuulumaton.
    Maikkari voisi lanseerata kanavalleen Pääministerille morsian ohjelman, jolla haettaisiin sopiva morsian Matille, kun Matin omat iskuyritykset päätyy näköjään toistuvasti kiville.

    Eiköhän Merikukka ole tällä hetkellä uuniperuna-dietillä, joten puna-multa-Masa on varattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanhasen? kirjoitti:

Vanhanen ja Korhonen, mistä SDP-sympatiat oikeasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu