Kokoomuksesta: Valtionvarain ministeri, työvoimaministeri ja sosiaaliministeri. Silloin asiat alkavat rullata. Työttömyys poistuu, köyhät saavat lisää leipärahaa, sairaat saavat lisää paremmin palkattuja hoitureita ja valtion kassa pysyy kurissa, ei valtion velka lisäänny vaan vähenee tai poistuu kokonaan.
Laittakaa nyt uuteen hallitukseen
Papparainen
4260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikea tasa arvoista yhteis kuntaa kannattava edus kunta olisi sellainen missä SDP:n osuus olisi noin 60% ja vasemmisto liiton 30%. Muut puoluveet voisivat jakaa loput paikat paitsi ääri oikeisto kuten kokomus joka vaan ottaa köyhiltä pois ja jakelee rikkaille saisi jäädä kokonaan ilman edus kunta paikkoja. Pää ministeriksi heinä luoma ja kun resi denttinä on vielä halonen, ja kun hän lopettaa niin sen jälkeen piija viitanen, niin oltaisiin matkalla kohti tasa arvoista hyvin vointi yhteis kuntaa.
hallussa. Taidat olla oikein vanha suojeluskuntalainen. Pysytään nyt kuitenkin asiassa.
Nämä ministeripaikat ovat avoinna kokoomukselle. Ja mikä sen parempi, että vaalilupaukset täyttyvät.
Tällä hetkellä on hyvä suomalainen yhteiskunta ja siihen on osaltaan demaritkin syyllisiä. Mutta kun kokoomus lupasi parannettavaa, niin täytyyhän se täyttää.
maisterintekstiäolioikeinhauskalukea
Ehkä joutoajalla kannattaisi kerrata äidinkielen alkeita. Sen lisäksi tutustua suhteellisen vaalitavan anatomiaan ja yleisesti politiikan kiemuroihin. Se nyt vaan on niin, että porvarihallitus on edessä, halutaan tai ei. Demareilla ei siihen koalitioon ole mitään asiaa tuolla rökäletappiolla. Kuka on Kepun ja Kokoomuksen lisänä hallituksessa, luultavasti ruotsalaiset ja mahdollisesti Vihreät. Perussuomalaiset ovat jo sanoutuneet (onneksi) irti hallitusvastuusta. Ja siinäpä se pakka sitten onkin. Oppositioon näin muodoin jää koko vasemmisto Soinin jengillä vahvistettuna..
Mielenkiintoisia aikoja eletään!