Tehkää minkä lupasitte

Että työtön voi ottaa pienempiäkin töitä
vastaan ilman että hän AINA ON KÄRSIJÄN
OSASSA.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Tehkää minkä lupasitte"
Toive on täysin turha, sillä Niinistö on jo kertonut eri haastatteluissa, että vaalilupaukset olivat liian suuret ja rohkeat. Kun Saulilla on viiden henkilön plus puolueen tukijajoukot takanaan, niin hänellä on myös tiktaattorin määräysvalta Kokoomuksessa, kuten oli P. Lipposella SDP:ssä, ja 12 vuoden työn tuloksethan me olemme nähneet ja kokeneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helpotuksia pätkätöiden su... kirjoitti:

Että työtön voi ottaa pienempiäkin töitä
vastaan ilman että hän AINA ON KÄRSIJÄN
OSASSA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu