kasviravinne vahingoittaa kaloja?

Onko nestemäisestä kasviravinteesta haittaa kaloille, esim. muuttaako se pH:ta, kovuutta jne?

Uskallanko käyttää sitä???
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos ainetta käyttää oikein, se ei muuta vesiarvoja tai ole muutoinkaan haitallista. Ja kunhan se ei ole Substralia, vaan siis ihan akvaarioon tarkoitettua lannoitetta.

Äänestä

Ei vahingoita asianmukaisesti käytettynä. Katso ohje pullosta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pete kirjoitti:

Onko nestemäisestä kasviravinteesta haittaa kaloille, esim. muuttaako se pH:ta, kovuutta jne?

Uskallanko käyttää sitä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu