ruokapaikka Hammametin hotellialueella

Kuka osaisi neuvoa hyvän ja halvan ruokailumahdollisuuden Hammametin hotellialueella kadelle aikuiselle ja kahdelle lapselle? Voiko hotelleista ostaa jonkun päivätiketin, jolla saa kaikki ateriat juomineen suht. halvalla? Olin lukevinan joskus tsau- palstalta erään äidin mainoksen. Hän sai päivän ateriat tiketillä poikansa kanssa n.10-15-€?
Mitä maksaa hampurilaiset, ranskalaiset ym. eurooppalainen ruoka? Uskaltavatko lapset syödä kaikkea? Kiitos!
2683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei, me käytiin maaliskuussa Hammametissä ja oli oikein mukava reissu vaikka parina päivänä satoi vettä aamusta iltaan. En tiedä missäpäin Hammamettiä teidän hotelli on mutta suosittelen oman hotellimme ruokaa. Yövyimme Le Hammamet hotellissa jossa oli todella hyvä ruoka. Kävimme siinä syömässä aina päivällisen, joka oli 19-21 välisenä aikana. Hyvät salaatit (uskallettiin syödä myös niitä majoneesipohjaisia), oli hyvät kylmäaltaat, ja lämmintä ruokaa oli joka lähtöön. Lämpöaltaita oli pitkärivi ja niissä erilaisia ruokia jotka olivat todella hyviä! Joka ilta oli erilaiset ruoat grilli jossa paistettiin milloin kalaa, maksaa tai hampurilaisia. Suosittelen. Ja mitään vatsapöpöä ei saatu. Toinen paikka jossa syötiin oli ihan lähellä tuota hoteliamme sellainen pieni Jeans-ravintola josta sai vähän sellaista "pikaruokaa". Söimme siellä mm. täytettyjä lettuja, hampurilaista, täytettyä patonkia ja brik-piirakkaa. Oli todella hyvää ja ystävällinen palvelu. Sitten hyvä paikka syödä oli Hammametin keskustassa mutta nyt en kyllä muista nimeä. Ravintola oli lähellä Medinan muureja (pöydistä näkyi sinne) ja ravintolan eteen jäi hiekkarantaa. Siellä oli myös hyvä ruoka ja ystävällinen palvelu. Koko viikossa emme saaneet mitään vatsapöpöjä eikä myöskään 3-v. lapsemme.

Äänestä
  • Kiitos kovasti nim. brenkulle vastauksesta. Voikohan hotelliin, jossa ei itse yövy, mennä syömään tietenkin maksusta , lounasta, illallista? Hintataso?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eliisamarke kirjoitti:

Kuka osaisi neuvoa hyvän ja halvan ruokailumahdollisuuden Hammametin hotellialueella kadelle aikuiselle ja kahdelle lapselle? Voiko hotelleista ostaa jonkun päivätiketin, jolla saa kaikki ateriat juomineen suht. halvalla? Olin lukevinan joskus tsau- palstalta erään äidin mainoksen. Hän sai päivän ateriat tiketillä poikansa kanssa n.10-15-€?
Mitä maksaa hampurilaiset, ranskalaiset ym. eurooppalainen ruoka? Uskaltavatko lapset syödä kaikkea? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu