mitään muuta mainittavaa ja mitä tapahtumaa tms. toimintaa on tulossa?
Vaalit oli ja meni se on jo tiijossa.
Vaalit oli ja meni se on jo tiijossa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Edelleen sama nimimerkki itsekseen kuten aina, esim. tuossa alla, teki taas kovan päivätyön.
Jos tykkää jutella ittesä kanssa, me suomme sen hänelle.
Hei herra Täällä Lätisee!
Mistähän minä löytäisin Sama nimimerkin kirjoituksen. Yritin etsiä tuolta alhaalta. En löytänyt. Kyllä siellä keskustelut kulkivat niin, että siinä oli aina vuorovaikutusta.
Sinäkin näköjään tykkäät tupista itsekseesi. Se on ihan sallittua tällä palstalla. Väitän siksi, että tämä kirjoituksesi on ennenkin esitetty tällä foorumilla ja muistelen, ettei se ole saanut vastakaikua.
HH työmaata, aikamoista louhintaa pojat tekee, komia on paikka kaupalle
Laitakallion kaupan tontilta?
Minun ois pitäny tehä jo joku kesä sitte pyhhiinvajellusmatka kameran kans niille kallijoille joilla poikasena kulettiin. Vai tekemätä on jääny. Siellä lähempänä vanahhaa Ollatietä oli kallioilla suuria siirtolohkarreita jokka poikasem mielestä oli niinku taloja. Ja siinä kallion alla Kirkonkylän suunttaan kasvo kuusimehtää.
Muistan ku Kellokosken Antero haki kallioilta köysisilimukassa hellapuita. Siihen aikkaan siellä kasvo pitkiä honkia joijjen latvassa oli lahoja oksia. Antero pani kiven painoksi köyvvem päähän ja heitti oksan yli. Sitte tartti vain vähän nytkäyttää ja oksa tuli alas.
Sai siinä pahasempi penikka juosta putuavan kiven alta pois ku oli niin pölijä että meni männyn alle kurkkaan ylös että ossuuko se kivi ja vie köyvven oksan yli.
Ei Laitakalliolle varmmaa oo ens kesänä menemistä ku vielä räjjäyttelevät ilimmaan Haapaveen peruskalliot.
Minä tein viime kesänä sinne vaellusmatkan. Täytyy, kyllä moittia kallioden siivottumuutta. Oli niin paljon särettyjä pulloja. Muistelen, että minun nuoruudessa...- muisti kyllä saattaa pettää.
ite huolen toiminnasta ja tapahtumista ja molempia on riittäny., ei täälä muuten olis jaksanu näinkään kauaa.
tapahtumia. Muuta kautta kuuli jo Voimapäivistä, H-vesilehden sisäliite kertoi siitä. Ootteko kaikki Haapavetiset siellä tapahtumissa paikalla? Ja teillä näkyy oleva uus elokuvateatterikin, HIENOA!
laihanpuoleisia, nimi johtaa harhaan.
pettyy vaan, tietysti jos et muualla saa verenpainettas mitattua...